zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Mieszkanie w tapetach

MÓWI WŁAŚCICIEL
Dominika Szumska / Błękitna Komoda

Inspiracje... Śledzę trendy, ale mam słabość do wnętrz urządzonych teatralnie. Jeśli już decyduję się na dizajnerski mebel, to tylko taki, w którym widać zabawę stylem. Sprzęty i dodatki muszą być jak rekwizyty! Inspirują mnie też wnętrza angielskie. Chętnie je naśladuję. Widać to na przykład w wystroju toalety. Ściany ozdobiłam tapetą, ułożoną do wysokości 120 cm. Tak, jak się to robi na Wyspach Brytyjskich.
Twoje potrzeby... Zdecydowałam, że wnętrza muszą mieć wyrazisty, wielkomiejski styl. Cenię otwartą przestrzeń. Zależało mi, żeby pokój dzienny był pełen światła i powietrza.
Najlepszy pomysł... Mam ulubione miejsce w domu. To sypialnia. Ciągle zachwyca mnie jej kolor. Szarość i perłowa biel sprzyjają wyciszeniu. Zdecydowałam się na wyłożenie wszystkich ścian tapetą z delikatnie połyskującym wzorem. Zagłówek łóżka wykończyłam jedwabiem, a szafki nocne lustrzanymi frontami projektu Laury Ashley. Całość wygląda jak wyściełana atłasem szkatułka na biżuterię.
Najgorszy pomysł... Do apartamentu w Warszawie przeprowadziliśmy się z dworku na wsi. W którymś momencie znudził nas spokój waniliowych ścian wiejskiego domostwa. Postanowiliśmy ponownie zmienić otoczenie. Zatęskniliśmy za dynamicznym, miejskim. Potrzebny był nam zastrzyk energii, żeby zrobić w życiu coś nowego. Chcieliśmy stworzyć aranżację diametralnie różną od tej w domu na wsi. Zdecydowaliśmy się na ciemną podłogę oraz czarne, lśniące meble kuchenne. Trudności pojawiły się już podczas pierwszego gotowania. Takie rozwiązanie z pewnością sprawdziłoby się w mieszkaniu singla, który w lodówce trzyma wyłącznie szampana i truskawki! Ale ja dużo gotuję, więc dla mnie to udręka! Ciągle trzeba wszystko czyścić i polerować. Teraz wybrałabym do kuchni jaśniejsze i koniecznie matowe szafki, a na podłogę – bielony dąb.
Pomysł na mieszkanie... Projektowanie rozpoczęłam od wyboru bazowej kolorystyki. Fiolet, błękit i srebro. Wybrałam oszczędną i chłodną paletę, ponieważ w mieszkaniu chcę odpoczywać od nadmiaru barw, z którymi mam do czynienia w pracy. W myślach zestawiałam przedmioty, robiłam kolaże ze zdjęć wyciętych z magazynów wnętrzarskich. Pomogła mi w tym znajoma scenografka, Joanna Kuś.
Największe wyzwanie... Największym wyzwaniem było tempo prac. Urządzaliśmy wszystko zaledwie cztery miesiące, a powinniśmy dużo wolniej. Wtedy można całość dobrze przemyśleć i tym samym uniknąć błędów. Jednak poza drobnymi niedoskonałościami, mieszka nam się bardzo dobrze. I …chyba już nie chcemy się przeprowadzać.
Mieszkanie w tapetach
  CENA: 69,9 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 29,99 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Pokaz slajdów
4
Architekt Dominika Szumska
Fotograf Kuba Pajewski
GDZIE? Warszawa
KTO TU MIESZKA? Dominika, Christian, Dominik
ILE METRÓW? 160 m2
Dominika Szumska jest właścicielką pracowni Błękitna Komoda. Zajmuje się wystrojem pokoi dziecięcych. Nowe mieszkanie postanowiła urządzić sama. Wymarzyła sobie, że wnętrza będą jak scenografia do teatru lub filmu. I chociaż salon zajmował niemal połowę całej powierzchni mieszkania, nie zdecydowała się na zmianę rozkładu.
Mieszkanie w tapetach
  CENA: 127,9 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 42,98 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Mieszkanie w tapetach
  CENA: 169 ZŁ/m2 ZOBACZ WIĘCEJ
Wczytywanie rekomendacji...