Wysokie wnętrze w sopockiej kamienicy

 Sikorska & Architekci
MÓWI ARCHITEKT
Sikorska & Architekci
Wstępne założenia... Właścicielka chciała wykorzystać każdy centymetr w mieszkaniu, stąd pomysł, by meble sięgały aż po sufit. Ważny był również klimat i charakter miejsca. W mieszkaniu zachowane są oryginalne sztukaterie, stare podłogi, okna skrzynkowe.
Pomysł na mieszkanie... Pomysł na mieszkanie podsunął kontekst – stara, przedwojenna kamienica z widokiem na morze to nie nowoczesny apartamentowiec. W takim miejscu szkoda tworzyć wydmuszkę oderwaną od przeszłości miejsca. Wnętrze powstało więc z myślą o kontynuacji kontekstu.
Najlepszy pomysł... Duża kuchnia, w której zawitała kanapę. To proste rozwiązanie sprawiło, że życie domu toczy się właśnie w kuchni. Jest tam też duży stół oraz wyjście na taras. Mógł tam powstać dodatkowy rząd szafek, które na pewno byłyby praktyczne, ale wnętrze nie byłoby tak przytulne jak teraz.
Największe wyzwanie... Projekty mebli wysokich na 3.7 metra. Ich wykonanie to spory nakład finansowy, projekt wymagał też dużo czasu.
4
GDZIE? Sopot
KTO TU MIESZKA? mama z dwiema córkami bliźniaczkami
ILE METRÓW? 140 m2
Zaniedbane mieszkanie w przedwojennej sopockiej kamienicy zmieniło się w stylowe, klasyczne wnętrze. Nie brak jednak detali przypominających o przeszłości miejsca - dzięki nim można poczuć atmosferę dawnego Sopotu.
Wczytywanie rekomendacji...