Beton i sklejka w roli głównej

 Blok techniczny
MÓWI ARCHITEKT
Blok techniczny
Wstępne założenia... Inwestor dał nam spore pole manewru. Był otwarty na niestandardowe rozwiązania. Nie miał też sprecyzowanej wizji swojego mieszkania, jedynie określoną stylistykę. Tym bardziej cieszy nas efekt, który udało się osiągnąć.
Pomysł na mieszkanie... Pomysłem na przestrzeń nie były konkretne rozwiązania, ale materiały, których użyłyśmy. Dominują beton i surowa sklejka zastosowane w niekonwencjonalny sposób. Ze sklejki powstał blat kuchenny, który został odpowiednio przygotowany i zaimpregnowany oraz skrzydła drzwi przesuwnych. Betonem wykończyłyśmy sufit w pokoju dziennym i ściany w łazience.
Najlepszy pomysł... Postument pod umywalkę z dociętych na wymiar europalet. Pomysł wzbudził wiele kontrowersji, ale przyjął się doskonale.
Największe wyzwanie... Sufit w pokoju dziennym został wykończony tynkiem o strukturze betonu. Wykonawca musiał wykazać się precyzją oraz szybkością pracy, ponieważ materiał bardzo szybko wysychał i trzeba było go równomiernie nakładać, by nie powstawały smugi. Wyszło idealnie.
8
GDZIE? warszawa
KTO TU MIESZKA? Łukasz
ILE METRÓW? 55 m2
Łóżko na europaletach, drzwi i blat ze sklejki – w mieszkaniu Łukasza rządzą ekonomiczne i praktyczne rozwiązania. Ściana i sufit z betonu to przeciwwaga dla ciepłego drewna. Dwa kontrastowe materiały tworzą jednak zgrany duet.
Wczytywanie rekomendacji...