zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Biuro udomowione

MÓWI WŁAŚCICIEL
Urban Design / Adam Dymek

Inspiracje... Kamienica znajduje się przy ul. Orlej. Stąd pomysł, by wykorzystać ptasie motywy we wnętrzach. Inspiracje ornitologiczne widoczne są niemal na każdym kroku. Kuchnię ozdobiłem naklejkami w kształcie piór. Płytki łazienkowe - orlątkami. W mojej sypialni orły szybują po ścianach. Bazowałem na motywach piór i ptaków. Tworzyłem szablony, które wycinałem na ploterze ze specjalnej folii. Wszelkie pomysły opracowywałem na komputerze.
Twoje potrzeby... Pracuję w domu. Chcąc nie chcąc, musiałem uwzględnić to w projekcie mieszkania. Wiedziałem, że muszę skupić się na części biurowej. Byłem pewny dwóch rzeczy. Tego, że biurko ma stać tyłem do ściany oraz że ja muszę widzieć jak najwięcej. Najlepiej całe mieszkanie.
Najlepszy pomysł... Najlepszym pomysłem było przeszklenie ściany działowej pomiędzy sypialnią a resztą mieszkania. Mam wydzielony pokój do spania, ale optycznie wnętrza są połączone. To znacznie powiększa przestrzeń. Dzięki szklanej ściance moje biuro jest dodatkowo doświetlone. Podoba mi się też pomysł pomalowania wnęk okiennych na intensywny limonkowy kolor. Zacierają granicę między mieszkaniem a światem zewnętrznym. Zieleń drzew wydaje się przenikać do pokoju. A cienkie dyskretne rolety zapewniają przyjemny półcień.
Pomysł na mieszkanie... By zrealizować projekt, musiałem zdecydować się na wyburzenie wszystkich ścianek działowych, a nawet obniżenie sufitu w części kuchennej. Kuchnię ustawiłem na przedłużeniu przedpokoju i połączyłem z salonem. Tam, gdzie wcześniej była kuchnia zrobiłem sypialnię.
Największe wyzwanie... Najtrudniej jest projektować dla siebie i tak rozplanować mieszkanie, by było funkcjonalne.
Biuro udomowione
  CENA: 149 ZŁ/m2 ZOBACZ WIĘCEJ
Pokaz slajdów
2
Architekt Urban Design
Fotograf Rafał Lipski
GDZIE? Warszawa
KTO TU MIESZKA? artysta - grafik komputerowy
ILE METRÓW? 43 m2
Na 43 m2 Adam urządził nie tylko wygodne miejsce do mieszkania, ale i studio graficzne. Mieszkanie należało wcześniej do cioci Adama. Składało się z 2 małych pokoi. Teraz wydzielona jest jedynie sypialnia, chociaż „wydzielona” to chyba za dużo powiedziane.
Biuro udomowione
  CENA: 69,9 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Biuro udomowione
  CENA: 63 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Biuro udomowione
  CENA: 28,99 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 149 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 69,9 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Wczytywanie rekomendacji...