zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Dom bliźniak na małej działce

Dom bliźniak na małej działce

MÓWI WŁAŚCICIEL
Przemysław Lisiecki

Inspiracje... Jestem zdeklarowanym miłośnikiem minimalizmu skandynawskiego i efektownych, ale niedrogich rozwiązań. Projektując dom miałem w pamięci budynki na Wyspach Owczych, dla ochrony przed żywiołami malowane lepikiem.
Twoje potrzeby... Mój dom potrzebował ochrony - przed hałasem z ulicy i z powietrza, bo posesja leży w strefie nalotowej lotniska Okęcie.
Najlepszy pomysł... Jednym z nich było zastosowanie trwałych materiałów. Nie chciałem stale martwić się tym, że coś się zniszczy. Podłogę na parterze wyłożyłem gresem. Dzięki temu dzieci mogą swobodnie jeździć po niej na hulajnodze i nie przeszkadzają mi przyprowadzane przez gości psy. Stół w salonie zaprojektowałem z olejowanego teku. Wygląda bardzo szlachetnie, ale nie jest przesadnie odporny na zniszczenia. Dzięki temu na stole zapisana jest historia naszej rodziny. Kółko przypomina o jednym z toastów, po którym ktoś odstawił mokry kieliszek. A abstrakcyjny relief to pamiątka malarskich talentów jednej z moich córek, gdy mocniej docisnęła kredkę, rysując obrazek.
Ulubiony przedmiot... Lubię pomysł z przesłonięciem żarówek nad stołem kubełkami KFC. Przekonałem panie w pobliskim KFC, że potrzebuję trzech kubełków na imprezę w przedszkolu i wróciłem z trzema kloszami. Wielu myśli, że to coś w rodzaju projektów Andy Warhola. Lubię takie żarty, mam dystans do siebie i do dizajnu.
Pomysł na mieszkanie... Kupiłem działkę o niestandardowych wymiarach. Chcąc obniżyć koszty, zaprojektowałem trzypoziomowy dom dla 2 rodzin. Ponieważ w okolicy przeważała zabudowa jednorodzinna, musiałem się dostosować i nadać bliźniakowi taki właśnie wygląd. Ma dwuspadowy dach, jednolity ciemny front i niewielkie okna w białych ramach.
Największe wyzwanie... Największym wyzwaniem było dostosowanie projektu do wymogów wąskiej działki.
Dom bliźniak na małej działce
  CENA: 69,9 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 1 299 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 29,98 ZŁ/m2 ZOBACZ WIĘCEJ
Pokaz slajdów
3
GDZIE? Warszawa
KTO TU MIESZKA? rodzina z dwójką dzieci
ILE METRÓW? 130 m2
Dom wyglądający na jednorodzinny, to tak naprawdę bliźniak z identycznymi mieszkaniami. Powstał na trudnej do zabudowania, nietypowej działce - długiej i bardzo wąskiej.
Dom bliźniak na małej działce
  CENA: 1 148 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 49,9 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Dom bliźniak na małej działce
  CENA: 69,9 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Dom bliźniak na małej działce
  CENA: 23,98 ZŁ/m2 ZOBACZ WIĘCEJ
Dom bliźniak na małej działce
  CENA: 23,98 ZŁ/m2 ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 149 ZŁ/m2 ZOBACZ WIĘCEJ
Dom bliźniak na małej działce
  CENA: 69,9 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Wczytywanie rekomendacji...