Dom jak galeria sztuki

Dom jak galeria sztuki

MÓWI WŁAŚCICIEL
Pomalama

Inspiracje... Podglądam dużo malarstwa. Inspirują mnie kolory, ciekawe formy i faktury. To sztuka w pewnym sensie podpowiedziała, jak powinien wyglądać mój dom.
Twoje potrzeby... Pogodzić ergonomię z estetyką bez kompromisów. Z niemal 200 m2 tylko 8 zajmują ciągi komunikacyjne. Reszta to przestrzeń, która została świetnie wykorzystana. Jako czteroosobowa rodzina mamy na wszystko miejsce. Udało się zmieścić spiżarnię, bibliotekę, gabinet i pracownię. Uparłam się też, by pralnię urządzić na piętrze – nie lubię biegać z praniem po całym domu.
Najlepszy pomysł... Otwarta, centryczna kompozycja wnętrza, która sprawia, że w dzień jesteśmy razem, a w nocy dzieci i dorośli udają się do swojej strefy. Udało mi się też stworzyć wnętrze elastyczne, które pozwala w każdej chwili dokupić różowy fotel lub wymienić obraz z niebieskiego na czerwony nie zaburzając wrażenia spójności kompozycji.
Ulubiony przedmiot... Bardzo lubię swoje obrazy. Uwielbiam też stolik kawowy znaleziony na Allegro za małe pieniądze. To klasyk duńskiego designu. Na początku był trochę za wysoki, ale skróciłam mu nogi.
Najgorszy pomysł... Nie ma! Jeśli coś się znudzi, po prostu to zmieniam…
Pomysł na mieszkanie... Koncepcja wnętrza rodziła się wraz z powstawaniem projektu architektonicznego domu. To miało być coś innego, od tego, co projektuję dla swoich klientów. Od lat gromadzę obrazy i grafiki. Chciałam w końcu mieć tło dla wielkoformatowej sztuki. Dom miał być moją osobistą galerią. Prostej architektonicznej formie i ścianom utrzymanym w kolorystyce szarości i bieli towarzyszą mocne dodatki, takie jak na przykład żółta lampa Jilde lub kolorowa szafka w kuchni.
Największe wyzwanie... Powiesić żyrandol w jadalni! „Dear Ingo” to sporych rozmiarów konstrukcja. Trzeba było zrobić specjalne rusztowanie, by panowie z ekipy budowlanej mogli poradzić sobie z montażem.
10
Architekt Pomalama
Fotograf Hanna Długosz
GDZIE? Warszawa
KTO TU MIESZKA? architektka wraz z mężem i dwójką dzieci
ILE METRÓW? 198 m2
W domu Kasi Sas, architektki i kolekcjonerki sztuki, obrazy znajdziemy nawet w łazience. Modernistyczna, prosta bryła domu okazała się być świetnym tłem dla ekspresyjnej sztuki. Klimat loftu miesza się tu z akcentami retro i artystyczną nonszalancją. Jest elegancko i designersko, ale bez zbędnego i onieśmielającego przepychu.
Wczytywanie rekomendacji...