Dom na nowo w Sopocie

MÓWI WŁAŚCICIEL
Marta

Inspiracje... Skandynawski styl, dużo bieli, jasne kolory, przejrzystość, prostota i niewiele detali. Podoba nam się wzornictwo Bo Conceptu - najbardziej oddaje nasz styl.
Twoje potrzeby... Dom miał być jasny, przytulny, ale też nowoczesny. Dobrze czujemy się w ciepłych wnętrzach, w których dominuje biel i naturalne, surowe drewno. Chcieliśmy, by dom był funkcjonalny, bez zbędnych detali i łatwy do utrzymania w czystości. Miał być również bezpieczny dla naszych dzieci i odporny na ich zniszczenia. We wnętrzu musiała się też znaleźć wymarzona, pistacjowa lodówka SMEG.
Najlepszy pomysł... Wykorzystywany non stop plac zabaw dla dzieciaków; cudownie wygodna kanapa w salonie; połączenie naszej łazienki z sypialnią; pokoje dzieci i ich łazienka.
Ulubiony przedmiot... Wspomniana wcześniej kanapa, pistacjowa lodówka SMEG, ściana z nadrukiem w łazience gości i podłoga w wiatrołapie i spiżarni.
Najgorszy pomysł... Olejowana surowa podłoga z desek w salonie to niefortunny pomysł. Przy małych dzieciach takie rozwiązanie się nie sprawdza. Podłoga była już dwukrotnie odświeżana, ale pomogło to jedynie na chwilę. Ciągle ląduje na niej coś z talerzy naszych dzieci, więc można sobie wyobrazić, jak wygląda. Niefortunnym wyborem okazał się również stół w jadalni - nie jest w ogóle odporny na zarysowania. Ślady pozostawił wazon, a nawet kubki z kawą. Stół ma pół roku i jest już w opłakanym stanie.
 formativ.
MÓWI ARCHITEKT
formativ.
Wstępne założenia... Wnętrze miało być wygodne i funkcjonalne. Klienci chcieli, by każdy z domowników miał swoją strefę. Rodzice - sypialnię i dwie oddzielne garderoby oraz własną łazienkę. Dzieci – 2-latka i 6- latek - swoją własną strefę do zabawy. Wszystko miało być utrzymane w nowoczesnym, duńskim stylu.
Pomysł na mieszkanie... Chcieliśmy połączyć styl skandynawski z klimatem Sopotu z początku XX wieku. Wnętrze jest lekkie i jasne. W większości korzystaliśmy z naturalnych materiałów. Klasyczne „sopockie” drzwi, które znajdują się w holu wejściowym, to ukłon w stronę przeszłości. Wprowadzają też trochę klasyki do nowoczesnego wnętrza.
Najlepszy pomysł... Szklana ściana między łazienką a sypialnią. W ten sposób doświetliliśmy sypialnię, która czerpie dodatkowe światło z łazienki. Ścianę można z obu strona zasłonić, co daje poczucie prywatności.
Największe wyzwanie... Montaż i wykonanie płyty – balustrady, która znajduje się przy schodach prowadzących z kuchni na piętro. Płyta przykrywa kilka elementów – krawędź podwieszanego sufitu w kuchni, krawędź szklanej barierki na piętrze oraz panel podłogowy. Za każdy z wymienionych elementów odpowiedzialna była inna ekipa. Montowanie wymagało więc niemałej precyzji, by dokładnie przykryć wszystkie łączenia.
18
Architekt formativ.
Fotograf Tom Kurek
GDZIE? Sopot
KTO TU MIESZKA? młode małżeństwo z 2 dzieci
ILE METRÓW? 250 m2
Stara, przedwojenna, sopocka kamienica wymagała gruntownego remontu. Właściciele wykorzystali zachowane elementy oryginalnej konstrukcji. Wnętrze dalekie jest jednak od dosłownych nawiązań do historii miejsca. Bliżej mu do skandynawskiej prostoty i nowoczesnej elegancji.
Wczytywanie rekomendacji...