Dom z zieloną kuchnią

 Stoprocent Architekci
MÓWI ARCHITEKT
Stoprocent Architekci
Wstępne założenia... Większość okien skierowana jest na północny – wschód i północny –zachód. Mieliśmy więc stworzyć wnętrze, które będzie jasne i energetyczne.
Pomysł na mieszkanie... Podstawą projektu było zastosowanie spójnych materiałów: czystych, gładkich powierzchni, jednego rodzaju drewna (bambusowego), które razem z bielą stanowi tło w większości pomieszczeń. Ta neutralna baza jest przełamana w kilku miejscach przez intensywnie kolorowe detale, szafy, drzwi, okładziny ścian. Według założeń parter ma łączyć przestrzeń dzienną i część rodziców, piętro należy do dzieci, a poddasze jest pracownią.
Najlepszy pomysł... Strzałem w dziesiątkę okazała się perforowana w dziurki zabudowa kuchenna, szafy i część mebli na poddaszu. Wyglądające jak "ostrzelane z karabinu" meble są funkcjonalne zarówno dla dorosłych mieszkańców jak i dla dzieci, które dzięki licznym otworom mogą się na nie wspinać.
Największe wyzwanie... Połączenie otwartych przestrzeni z potrzebą intymności każdego z mieszkańców. Mimo kilku karkołomnych funkcjonalnie rozwiązań jak np. wejście do salonu przez kuchnię, czy garderoba ukryta za łazienką, udało się ostatecznie uzyskać wnętrze, które na trzech poziomach zapewnia wyważony balans sprzyjający integracji wszystkich domowników.
4
GDZIE? Łomianki
KTO TU MIESZKA? rodzina 2+ 2 + pies
ILE METRÓW? 165 m2
Wnętrze mieście się w domu szeregowym w kompleksie, który powstał z przebudowy nieczynnego obiektu przemysłowego. Każdy z segmentów jest nieco inny, każdy ma inny ogródek i inne wejście, natomiast łączy je prosta, skandynawska stylistyka i zastosowane materiały.
Wczytywanie rekomendacji...