Dwupoziomowe mieszkanie na Ochocie

Dwupoziomowe mieszkanie na Ochocie

MÓWI WŁAŚCICIEL
Marta Kalinowska

Inspiracje... Wnętrze powstawało spontanicznie, rosło razem z naszymi dziećmi. Lubię patchworkowy, eklektyczny miks. Z czasem dokupywaliśmy meble i gromadziliśmy przedmioty. Gdy patrzę na zdjęcia mieszkania sprzed 7 lat, nie mogę uwierzyć, że to jest to samo miejsce. Muszę się pilnować, żeby nie zagracać naszego domu. Tyle rzeczy mi się podoba. Dlatego co jakiś czas usuwam ich część, żeby zrobić miejsce na następne. Poza tym, na szczeście, nie znoszę bibelotów. Kupuję tylko te przedmioty, które mają użytkową funkcję.
Twoje potrzeby... Wnętrze miało być przede wszystkim przestronne, bo lubię rozmach i przestrzeń. Z wykształcenia jestem projektantem – duży nacisk położyłam więc na dobry design. Lubię też, gdy wnętrze jest autentyczne, gdy jego twórca podchodzi do zadania na luzie i z uśmiechem.
Najlepszy pomysł... Najbardziej sprawdziło się usunięcie części stropu w salonie. Wprawdzie straciliśmy 13 m2 powierzchni, ale zyskaliśmy przestrzeń, a kuchnia, w której Piotrek uwielbia gotować, ma aż siedmiometrowy sufit!
Ulubiony przedmiot... Ciężki regał w sypialni, który powstał w pracowni mojego taty, Macieja Kalinowskiego (MAKADesign). Regał ma unikatowe wzornictwo i wykonany jest z dobrych i trwałych materiałów – dębowego drewna, które ma ponad 100 lat i stali.
Najgorszy pomysł... Czarna, dębowa podłoga - wygląda pięknie, ale mop jest ciągle w pogotowiu.
23
Architekt Marta Kalinowska
Fotograf Black Oak Studio
GDZIE? Warszawa
KTO TU MIESZKA? Marta Kalinowska z mężem Piotrem i córkami
ILE METRÓW? 135 m2
Mieszkanie Marty i Piotra to stylistyczna mieszanka. Nowoczesny design obok dodatków vintage. Rustykalne meble w połączeniu z surowymi, loftowymi akcentami. Wszystko do siebie pasuje. Wnętrze mieści się na zabytkowym osiedlu Kolonia Staszica w starej części warszawskiej Ochoty.
Wczytywanie rekomendacji...