Eklektyczny apartament w Łodzi

 KK Architekci
MÓWI ARCHITEKT
KK Architekci
Wstępne założenia... Mimo, że mieszkanie mieści się w nowoczesnym apartamentowcu, głównym założeniem projektu było stworzenie w nim klimatu eleganckiej kamienicy. Wnętrze jest stylizowane, ale pozostaje nowoczesne i funkcjonalne; choć eklektyczne, jest spójne stylistycznie.
Pomysł na mieszkanie... Sztukaterie na suficie, ozdobne listwy gzymsowe, stylizowane grzejniki dekoracyjne nawiązują do charakteru łódzkiej kamienicy. Zastosowanie jasnej betonowej posadzki, prostych w formie mebli i licznych zabudów stolarskich pozwoliło zachować wewnętrzną równowagę. Tapety w niekonwencjonalnych miejscach (na suficie w łazience czy też na ścianie w kuchni) i o nietypowym wzornictwie nadają wnętrzom nietuzinkową oprawę. Ujednolicenie posadzki w całej strefie dziennej pozwoliło uniknąć wyraźnego podziału między strefą salonu i kuchni. Ze względu na to, że kuchnia jest otwarta, zdecydowaliśmy się na eleganckie fornirowane meble i minimalistyczny okap. Zastosowanie w oknach białych drewnianych żaluzji okazało się nie tylko praktyczne, ale też dekoracyjne. Zwłaszcza, kiedy przez lamele w słoneczny dzień wpadają promienie światła, rysując na gładkiej szarej posadzce efektowne linie.
Najlepszy pomysł... Najlepszy pomysł to... kolor! Awangardowy charakter całego mieszkania wynika z zastosowania plam mocnego koloru. W dzisiejszych projektach dominują chłodne szaro-białe wnętrza. Fioletowe grzejniki, różnokolorowe abstrakcyjne obrazy, żółta metalowa balustrada i zielona armatura w małej łazience to coś, co ewidentnie wychodzi poza schematy.
Największe wyzwanie... Całe mieszkanie było wyzwaniem. Jedną z wytycznych właścicielki było uzyskanie spójnej koncepcji przy zachowaniu odrębności i indywidualnego charakteru każdego z pomieszczeń. Mnogość barw musieliśmy stonować prostymi formami elementów wyposażenia. Dużym wyzwaniem było przerobienie istniejącej klatki schodowej na całkowicie nową. Udało się nawet zrealizować projekt dywanowych schodów na poddasze.
11
GDZIE? Łódź, dzielnica Nowosolna
KTO TU MIESZKA? młoda kobieta i pies
ILE METRÓW? 120 m2
Z jednej strony stylowe sztukaterie i tapety imitujące koronkę, ścianę z odrapaną farbą czy też eleganckie kasetony, z drugiej mocne kolory użyte w detalach. Skontrastowane z prostymi formami i stonowaną kolorystyką są wyrazistą oprawą wnętrz. Choć nie da się jednoznacznie określić stylu tego mieszkania, z pewnością nie można mu odmówić wyjątkowego klimatu.
Wczytywanie rekomendacji...