Elegancki apartament w Gdańsku

 JT Grupa
MÓWI ARCHITEKT
JT Grupa
Wstępne założenia... Mieszkanie miała opanować klasyczna, ponadczasowa elegancja, która długo się nie zestarzeje. Stylowe meble i dekoracje, które wybraliśmy, będą wyglądać dobrze nawet po wielu latach. Wszystko miało być utrzymane w stonowanej, harmonijnej kolorystyce, stąd dużo rozbielonych, pastelowych barw i ciepłych odcieni drewna oraz tapet i tkanin w klasyczne wzory.
Pomysł na mieszkanie... Mieszkanie początkowo miało dosyć trudny układ, dużo było w nim ostrych kątów, przestrzeń nie była ustawna. Połączyliśmy kuchnię z salonem – wnętrze dzięki temu nabrało oddechu, od razu zrobiło się też więcej miejsca, a światło nie miało już teraz żadnych przeszkód, więc jest o wiele jaśniej.
Najlepszy pomysł... Postawiliśmy na ujednoliconą gamę kolorystyczną, dzięki temu wnętrze jest bardzo spójne. Wspólną klamrą jest też zaprojektowana przez nas zabudowa korytarza – ściany oraz drzwi zostały obłożone fornirem w odcieniu palisander. Toaleta, szafy oraz pomieszczenie gospodarcze zostały ukryte za zabudową, która wygląda jak jednolita ściana. W ten sposób zrobiliśmy wizualny porządek, nic nie zakłóca odbioru przestrzeni i nie pozbawia jej elegancji.
Największe wyzwanie... Przeprojektowanie konstrukcji tak, aby otworzyć kuchnię na salon.
15
Architekt JT Grupa
Fotograf Tom Kurek
GDZIE? Gdańsk
KTO TU MIESZKA? 2 osoby
ILE METRÓW? 94 m2
Elegancja w klasycznym wydaniu nigdy się nie zestarzeje. To wnętrze powstało z myślą o dojrzałym odbiorcy. Stylowe meble i dodatki, naturalne materiały i stonowana kolorystyka dodają mu ponadczasowego sznytu. Elegancji nic tu nie przeszkadza – drzwi oraz schowki zniknęły za drewnianą zabudową, kuchennego bałaganu strzeże dyskretny barek, a łazienka wygląda bardziej jak pokój kąpielowy.
Wczytywanie rekomendacji...