Eleganckie mieszkanie w kamienicy

 Finchstudio
MÓWI ARCHITEKT
Finchstudio
Wstępne założenia... Przede wszystkim wnętrze miało być funkcjonalne, z dużą garderobą i dobrze wyposażoną kuchnią. Jeśli chodzi o sam styl, właścicielce zależało na jasnych monochromatycznych tonacjach i umiarkowanej elegancji. Matowe kolory rozświetliłam dodatkami, jak choćby błyszczący blat białego stołu czy chromowane kinkiety i lampa wisząca nad stołem.
Pomysł na mieszkanie... Mieszkanie jest bardzo kobiece, ponadczasowe. Wspólny mianownik to beże i spokojne relaksujące błękity w sypialni. W tym kolorze są tapeta przy rozkładanej do spania sofie, dywan oraz fotel w welurowym obiciu. To wszystko sprawia, że w mieszkaniu można poczuć się jak na wakacjach, oderwać od rzeczywistości. Bazowe zabudowy kuchni i garderoby utrzymane są w minimalistycznym klimacie, który przełamany został stylowymi dodatkami, takimi jak sufitowa rozeta, delikatne zwiewne zasłony czy eleganckie tapicerowane krzesła przy jadalnianym stole.
Najlepszy pomysł... W trakcie realizacji projektu zmieniłam wyszukaną stylistycznie wiszącą lampę w sypialni na dużą białą kulę. Przy podsufitce umieściłam ozdobną sztukateryjną rozetę. Kulisty kształt klosza, a także okrągła rozeta i dywan na podłodze wprowadzają do wystroju spójność i harmonię. Poza tym lampa wieczorem daje łagodne rozproszone światło, które kojarzy się z księżycem w pełni.
Największe wyzwanie... Właścicielka martwiła się, że z kuchennego okna ma okropny widok na... ceglaną ścianę. Pocieszyłam ją, że będzie miała tak piękne mieszkanie, że zapomni o tym widoku. Tak też się stało. Lekkie lniane zasłony przesłaniają mur za oknem. W dodatku eleganckie stonowane kolory rozpraszają promienie słońca w pogodny dzień i ocieplają wnętrze, gdy jest pochmurno. A w wygodnym i eleganckim kąciku jadalnianym można wypić pyszną kawę z przyjaciółmi. To, co za oknem, nie ma już większego znaczenia.
8
GDZIE? Warszawa
KTO TU MIESZKA? młoda kobieta
ILE METRÓW? 42 m2
Stonowana jasna kolorystyka nadaje temu niewielkiemu mieszkaniu elegancję i świeżość. A do tego optycznie je powiększa. Na takim tle efektownie prezentują się błękitne i błyszczące dodatki. One sprawiają, że wnętrze jest kobiece i subtelne.
Wczytywanie rekomendacji...