Etniczne mieszkanie na Powiślu

Etniczne mieszkanie na Powiślu

MÓWI WŁAŚCICIEL
KW Studio

Inspiracje... Podróże, ciekawe realizacje podpatrzone w magazynach i dobre wnętrza, w których miałam przyjemność przebywać.
Twoje potrzeby... Szukałam miejsca w starej kamienicy o wysokich pomieszczeniach. Zależało mi na dobrym naturalnym oświetleniu, dlatego interesowały mnie mieszkania z oknami wychodzącymi na stronę zachodnią lub południową, najlepiej od trzeciego piętra wzwyż. Ta lokalizacja spełniała wszystkie moje wymagania i oczarowała mnie światłem wpadającym do wnętrza podczas mojej pierwszej wizyty. Od razu zobaczyłam w nim potencjał, mimo dużego zaniedbania.
Najlepszy pomysł... Ceglana ściana, która nadała niepowtarzalny charakter wnętrzu. Specjalnie pozostawiłam resztki tynku na ścianie, gdyż chciałam uniknąć efektu czerwonej, wyczyszczonej cegły. Moja ściana jest delikatna, pastelowa.
Ulubiony przedmiot... Stare krzesła i fotele przywiezione na własnych plecach z Londynu. Te meble mają duszę.
Najgorszy pomysł... Olejowany blat w kuchni, który po krótkim czasie używania jest cały w plamy. Lepiej zastosować lakier półmat – jest bardziej praktyczny.
Pomysł na mieszkanie... Chciałam stworzyć otwarty plan. Dzięki wyburzeniu kilku ścian mieszkanie o niewielkiej powierzchni znacznie powiększyło się optycznie. Ograniczyłam się też do zastosowania kilku materiałów. Białe ściany miały zaś być tłem dla mebli i etnicznych dodatków.
Największe wyzwanie... Mieszkanie przeszło gruntowny remont. Musiałam przerobić wszystkie instalacje, zmieniłam również układ funkcjonalny. Zdecydowałam się na otwarty plan – wyburzyłam ścianę dzielącą przedpokój i salon. W miejscu kuchni pojawiła się łazienka, tę ostatnią przerobiłam na garderobę.
15
Architekt KW Studio
Fotograf KW Studio
GDZIE? Warszawa
KTO TU MIESZKA? architektka Klara Wesół
ILE METRÓW? 56 m2
Wnętrze znajduje się na czwartym piętrze modernistycznej kamienicy z lat 30. na warszawskim Powiślu. Właścicielka mieszkania – architektka Klara Wesół - uwielbia podróże. Pamiątki przywiezione z różnych stron świata stały się motywem przewodnim aranżacji. Obok marokańskich dywanów i irańskich puf można znaleźć komplet starych angielskich krzeseł i polskie plakaty z lat 70. i 80.
Wczytywanie rekomendacji...