Jasne mieszkanie w kamienicy

Jasne mieszkanie w kamienicy

MÓWI WŁAŚCICIEL
WZ Studio

Inspiracje... Małgorzata Włas: Inspirują mnie jasne i proste wnętrza oraz kolor, który w moim mieszkaniu miał grać główną rolę. Udało się to m.in. za sprawą grafik autorstwa "o Pardon". Chciałam też połączyć styl nowoczesny z duchem socrealistycznej kamienicy.
Twoje potrzeby... To mieszkanie zaprojektowane dla pary. Ważne było więc stworzenie dwóch oddzielnych miejsc pracy. Cenię też funkcjonalność i kocham światło, więc wnętrze musiało być jasne i otwarte.
Najlepszy pomysł... Zmiana układu funkcjonalnego - to pozwoliło mi otworzyć przestrzeń, która stała się większa. Wyburzenie nadproży nad przejściami - mieszkanie wygląda teraz na znacznie wyższe!
Ulubiony przedmiot... Stolik kawowy Delta. Ma trzy różne wysokości i bardzo łatwo się składa, więc możemy go bez problemu schować.
Pomysł na mieszkanie... Otwarcie przestrzeni i zmiana układu funkcjonalnego, dzięki któremu mieszkanie stało się większe i jaśniejsze. Chcieliśmy, aby wnętrze było tłem dla dodatków, które zmieniamy, wtedy kiedy nam się znudzą. W ten sposób możemy bawić się przestrzenią i nadawać jej różne oblicza. Detale znajdujące się w mieszkaniu miały nawiązywać do charakteru kamienicy - są to np. sztukateria czy listwy przypodłogowe.
Największe wyzwanie... Poszukiwania obrazu do salonu. Od początku wiedziałam, że na ścianie nad sofą musi coś zawisnąć. Niestety obrazy, które mi się podobały, kosztowały zbyt wiele, a grafiki nie pasowały do wnętrza. Postanowiłam więc, że namaluję coś sama. Zabierałam się za to przez rok. Trafiłam w końcu na odpowiednio duże płótno, które przez tydzień stało w przedpokoju i zajmowało tyle miejsca, że przeszkadzało w życiu codziennym. To była prawdziwa motywacja, aby w końcu zabrać się do pracy. Namalowanie obrazu zajęło mi dwie godziny, co często się nie zdarza! Obraz musiał być geometryczny i abstrakcyjny – ja taka jestem - z orzeźwiającym akcentem kolorystycznym.
3
GDZIE? Warszawa
KTO TU MIESZKA? Gosia i Kuba
ILE METRÓW? 53 m2
W socrealistycznych murach jednej z kamienic na warszawskim Muranowie kryje się mieszkanie architektki, Małgosi Włas. Jasne wnętrze to przeciwwaga dla szarych murów budynku. Biel tworzy dyskretne tło dla obrazów i grafik oraz kolorowych dodatków. Wnętrze zostało otwarte tak, by uzyskać jak najwięcej wspólnej przestrzeni i korzystać z naturalnego światła wpadającego przez duże okna. Stylowy parkiet ułożony w jodełkę to ukłon w stronę przeszłości miejsca.
Wczytywanie rekomendacji...