Kawalerka w Rzeszowie

MÓWI WŁAŚCICIEL
Sylwia i Jakub

Inspiracje... Uwielbiamy meble i sprzęty z lat 60., dlatego w eklektyczny sposób staraliśmy się wmieszać tamte czasy w nasze mieszkanie. Mamy sporo współczesnych mebli oraz własnoręcznie skonstruowany regał, jednak kilka egzemplarzy z czasów PRL-u udało nam się zgromadzić wcześniej - dwa fotele Chierowskiego, model 366 – odrestaurowane według własnego projektu, toaletka z lat 60. oraz sporo drobiazgów.
Twoje potrzeby... Lubimy przestrzeń, ale ze względu na cenę, nie mogliśmy sobie pozwolić na większy metraż, jednak wysoki na 3 metry sufit sprawia, że jest czym oddychać. Pierwotnie było to mieszkanie jednopokojowe z kuchnią. Postanowiliśmy zburzyć ściany, tak aby połączyć część wypoczynkową z kuchnią i dodatkowo oddzielić część sypialnianą. Zdecydowaliśmy się też na przesuwne drzwi do łazienki, dzięki czemu dostęp do niej stał się łatwiejszy. Postawiliśmy na biel, która dodatkowo optycznie powiększyła mieszkanie. Kolorowe akcenty – zielona kanapa i czerwona szafka pod TV sprawiają, że mieszkanie nie jest nudne.
Najlepszy pomysł... Oddzielenie sypialni ścianą z luksferów, które dodają wnętrzu uroku i jednocześnie doświetlają część salonu.
Ulubiony przedmiot... Przytwierdzony do ściany porcelanowy młynek do kawy – sprawia, że zapach świeżo mielonej kawy unosi się w całym mieszkaniu.
Najgorszy pomysł... Brak wanny lub kabiny prysznicowej. Ze względu na małą powierzchnię łazienki, postawiliśmy jedynie na odpływ w podłodze oraz zasłonkę prysznicową. W przyszłości chcemy zamontować szklane drzwi.
15
Fotograf Jakub Soja
GDZIE? Rzeszów
KTO TU MIESZKA? Sylwia i Kuba
ILE METRÓW? 38 m2
Sylwia i Kuba kochają wzornictwo z PRL-u. Ich ulubiona epoka to lata 60., której nie mogło zabraknąć w ich rzeszowskim mieszkaniu. Dyskretnie wplecione we współczesne meble akcenty z przeszłości dodają charakteru tej małej kawalerce.
Wczytywanie rekomendacji...