zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Kawalerka w stylu loft

 MECHANOFAKTURA
MÓWI ARCHITEKT
MECHANOFAKTURA
Wstępne założenia... Robert Majewski: Inwestorzy chcieli, bym nawiązał do stylistyki „soft loft”, czyli loftu przeniesionego do nieprzemysłowego budownictwa. Zamarzyła im się też ściana wyłożona starymi gazetami. Spód antresoli pokryły więc strony z archiwalnych numerów miesięcznika „Teatr”, które znalazłem w jednym z antykwariatów na dworcu w Warszawie. Poza tym dostałem wolną rękę i moim jedynym ograniczeniem był budżet.
Pomysł na mieszkanie... Postawiłem na naturalne materiały. Loftową stylistykę ociepliłem drewnem – orzechowym fornirem wyspy kuchennej oraz dębową podłogą, która zastąpiła stare, sosnowe deski - oryginalnych niestety nie udało się uratować. Podłoga w kuchni została wyłożona kaflami, których wzór nawiązuje do starych, przedwojennych posadzek. Lampy to nowe wersje fabrycznych odpowiedników – na znalezienie autentycznych egzemplarzy nie starczyło nam czasu. Czarne, obrotowe włączniki oraz gniazdka to współczesne wersje bakelitowych pierwowzorów sprzed lat. Udało się jednak przemycić do wnętrza kilka mebli z odzysku, jak na przykład fotele z lat 60. oraz biurko znalezione w składzie starych mebli.
Najlepszy pomysł... Wykorzystanie wnęk. Niektóre z nich były dość płytkie, ale wkomponowałem w nie schowki. Teraz wszystkie przedmioty, które zazwyczaj staramy się w domu ukryć, nie stoją w widocznym miejscu. Dobrym pomysłem był też okap. Dzięki stalowemu szkieletowi i wypełnieniu ze szkła zbrojonego, jest lekki. Spełnia nie tylko praktyczne funkcji, optycznie dzieli też przestrzeń na dwie części.
Największe wyzwanie... Gdy zacząłem pracę nad wnętrzem, mieszkanie nie było w najlepszym stanie. Antresolę nadbudowano nad całą powierzchnią mieszkania. Efekty był bardzo przytłaczający. Zostawiliśmy jedynie część antresoli, na której teraz mieści się sypialnia. By konstrukcja była solidna, musiałem w sufit wpuścić stalowe ramiona, które zostały umocnione specjalną belką na strychu.
Kawalerka w stylu loft
  CENA: 1 298 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Pokaz slajdów
4
Architekt MECHANOFAKTURA
Fotograf Mariusz Purta
GDZIE? Warszawa
KTO TU MIESZKA? 2 osoby
ILE METRÓW? 36 m2
Loft przeniesiony na poddasze jednej z warszawskich kamienic. Przemysłowe elementy ociepla dębowa podłoga i delikatnie żółte ściany. Wnętrze jest bardzo wysokie, co pozwoliło na dobudowanie antresoli, a tym samym powiększenie przestrzeni użytkowej.
Kawalerka w stylu loft
Kawalerka w stylu loft
Kawalerka w stylu loft
  CENA: 149 ZŁ/m2 ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 13,5 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Kawalerka w stylu loft
  CENA: 149 ZŁ/m2 ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 42,98 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 91,9 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Kawalerka w stylu loft
Kawalerka w stylu loft
Kawalerka w stylu loft
Kawalerka w stylu loft
  CENA: 41,88 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Kawalerka w stylu loft
  CENA: 149 ZŁ/m2 ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 119 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Wczytywanie rekomendacji...