zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Kawalerka z antresolą z OSB

Kawalerka z antresolą z OSB

MÓWI WŁAŚCICIEL
3XA

Inspiracje... Chciałam stworzyć nowoczesne wnętrze, a jednocześnie zachować klimat miejsca. Niestety po poprzednim remoncie nie zachowało się zbyt wiele oryginalnych detali. Sztukaterię przysufitową musieliśmy odtworzyć od zera, choć wiele osób pyta, czy jest oryginalna. Projekt kawalerki był bardzo „matematyczny” – ważny był każdy centymetr w mieszkaniu.
Twoje potrzeby... Trudno projektuje się będąc jednocześnie inwestorem i projektantem. Kawalerki zawsze stwarzają ten sam problem – mało miejsca, dużo potrzeb. Ważne było przede wszystkim jak najlepsze wykorzystanie małej przestrzeni i stworzenie niezależnej części sypialnej.
Najlepszy pomysł... Mieszkanie jest małe. Materiały musiały więc być jasne i lekkie, a całość niedroga. Konstrukcję antresoli wykonana jest z taniej płyty OSB, której faktura okazała się być ciekawym detalem wnętrza.
Ulubiony przedmiot... Przedmiotów nie ma tu wiele, na niewielkim metrażu nawet przy tej ilości schowków trzeba niestety ograniczać miłość do gadżetów. Miewam za to ulubione miejsca, a zaczęło się od antresoli – bardzo przytulnej, ukrytej przed światem. Choć ostatnio moim ulubionym miejscem stał się parapet! Szeroki na 50 cm, cały w poduszkach jest idealnym miejscem na rozmowy telefoniczne.
Najgorszy pomysł... Nadal brakuje miejsca na wysoką drabinę, pranie czy przechowywanie wszelakie, ale w przypadku kawalerki jedynym słusznym na to sposobem jest wstrzemięźliwość w gromadzeniu przedmiotów.
Pomysł na mieszkanie... Chciałam, by projekt mieszkania przypominał przestrzeń wewnątrz domu – z oddzielną częścią dzienną usytuowaną na dole i nocną na górze.
Największe wyzwanie... Największym wyzwaniem okazała się konstrukcja antresoli. Długo szukałam odpowiedniego miejsca, które nie zaburzyłoby oryginalnego charakteru miejsca. Nie chciałam, by nowoczesne rozwiązania zdominowały klimat starej, czynszowej kamienicy. Podczas prac nad wnętrzem nie wszystko poszło zgodnie z planem - po odsłonięciu ceglanej ściany okazało się, że cegły nie są w dobrym stanie – były pokruszone i nie wyglądały tak dobrze, jak przewidywałam. Zdecydowałam się więc pokryć je białą farbą.
Kawalerka z antresolą z OSB
  CENA: 69,9 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 29,99 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Pokaz slajdów
16
Architekt 3XA
GDZIE? Wrocław
KTO TU MIESZKA? architektka i projektantka wnętrz
ILE METRÓW? 29 m2
Mieszkanie mieści się w XIX – wiecznej kamienicy czynszowej na Nadodrzu. Ta artystyczna i coraz bardziej popularna dzielnica Wrocławia przyciąga mnogością kawiarni, klubów i galerii. W latach 70. ubiegłego wieku duże, ponad 80 – metrowe mieszkania na każdym z pięter kamienicy podzielono na cztery mniejsze. W rezultacie powstały wysokie i wąskie wnętrza. Projektantce i właścicielce mieszkania – architektce Ewie Czerny - na stosunkowo niewielkiej przestrzeni udało się stworzyć dwa poziomy. Na dobudowanej pół-antresoli z OSB umiejscowiła sypialnię.
Kawalerka z antresolą z OSB
  CENA: 199 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 148 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Kawalerka z antresolą z OSB
  CENA: 54,9 ZŁ/opak. ZOBACZ WIĘCEJ
Kawalerka z antresolą z OSB
  CENA: 48,9 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Kawalerka z antresolą z OSB
  CENA: 132 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Kawalerka z antresolą z OSB
  CENA: 69,9 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Kawalerka z antresolą z OSB
  CENA: 72,9 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Kawalerka z antresolą z OSB
  CENA: 72,9 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Kawalerka z antresolą z OSB
  CENA: 12,99 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Wczytywanie rekomendacji...