Kawalerka z ukrytymi szafami

 Mili Młodzi Ludzie
MÓWI ARCHITEKT
Mili Młodzi Ludzie
Wstępne założenia... Piotr kupił mieszkanie w stanie deweloperskim – na jego pełne urządzenie mieliśmy dość niski budżet – 32 tysiące złotych. Inwestor chciał też, by jego mieszkanie było oryginalne i wyróżniało się od innych.
Pomysł na mieszkanie... Niski budżet i zamiłowanie Piotra do minimalizmu podpowiedziały w jakim kierunku mamy iść. Biurko, telewizor, powierzchnie przechowywania i kuchnię schowaliśmy za białymi frontami. Ich pochwyty wraz z liniami na suficie i ścianach układają się w łamane, wyznaczone przecięciem się czterech nieortogonalnych płaszczyzn ze ścianami i zabudową szaf. Strefę nocną postanowiliśmy umieścić nad łazienką, aby uwolnić klienta od codziennego ścielenia łóżka. Poprzez kontrastowe zestawienia kolorów chcieliśmy wydobyć z materiałów tanich i powszechnych nowe walory.
Najlepszy pomysł... Biurko i telewizor schowane w szafie.
Największe wyzwanie... Wydzielenie strefy sypialnianej na tak małym metrażu. W tym celu wykorzystaliśmy sporą wysokość wnętrza – 3,34 m – i sypialnię umieściliśmy nad łazienką. Można się do niej łatwo i wygodnie dostać. Wyzwaniem był również ograniczony budżet, ale udało nam się w nim zmieścić!
10
Źródło Lusia Kosik
GDZIE? Poznań
KTO TU MIESZKA? Piotr, pracowity student pobliskiej uczelni
ILE METRÓW? 26 m2
Niski budżet i mała powierzchnia mieszkania oraz zamiłowanie właściciela do minimalizmu wymusiły sprytne rozwiązania. Wszystkie szafy oraz sprzęt AGD i telewizor ukryto za białą zabudową, którą przecinają kontrastowe czarne linie kryjące oświetlenie i uchwyty szaf.
Wczytywanie rekomendacji...