Klasyka z nowoczesnym pazurem

 Arte Architekci
MÓWI ARCHITEKT
Arte Architekci
Wstępne założenia... Zależało mi na spójnej przestrzeni, w której każdy z domowników znajdzie swoje miejsce i będzie się czuł dobrze. Stąd pomysł na umiarkowaną klasykę. Taki właśnie charakter aranżacji podkreślają stylizowane meble, frezowane fronty kuchenne, eleganckie połyskujące tapety czy patynowana, stalowa balustrada przy schodach. Pani domu marzyła o drewnianej podłodze, a Pan domu o kamieniu. Pogodziliśmy we wnętrzu oba te elementy, które się wzajemnie dopełniają.
Pomysł na mieszkanie... Wnętrze miało być eleganckie, pełne rodzinnego ciepła i zachęcające do spotkań towarzyskich, dlatego pojawił się w nim duży stół z możliwością rozłożenia do 3 m oraz otwarta kuchnia pozwalająca na kontakt z gośćmi. Drewniana podłoga ociepla chłód kamienia w salonie, pięknie też kontrastuje z bielą frontów kuchennych, podkreślając ich urodę. Przytulny klimat wnętrza współtworzą z nią odkryta cegła oraz miękkie, puszyste wykładziny dywanowe w sypialniach. Pod względem kolorystycznym postawiłam na ciepłe neutralne kolory - kremy, beże, brązy, które dobrze korespondują z klasyczną stylistyką. Przekornie zestawiłam ją z elementami nowoczesnymi i w klimacie loftu, jak choćby lampy w pokojach i na korytarzu. Dzięki temu wystrój jest niejednoznaczny, a przez to dużo ciekawszy.
Najlepszy pomysł... W domu tym są trzy pomieszczenia, z których jestem szczególnie zadowolona. Pierwsze to pokój nastoletniej córki gospodarzy, która od początku wiedziała, co chce, a czego nie i wspólnymi siłami stworzyłyśmy przestrzeń, w której jest pojemna garderoba, elegancki kącik do pracy i romantyczne białe łóżko. Mebel świetnie prezentuje się na tle surowej cegły. Drugie fajne miejsce to łazienka dla rodzeństwa. Jest w niej elegancko i przytulnie, przy czym nadruk ośmiornicy na ścianie pod prysznicem przełamuje powagę stylu wnętrza i podkreśla, że rządzą tu nastolatki. Trzecie pomieszczenie to toaleta na parterze z elegancką połyskującą tapetą, drewnianą podłogą "wywiniętą" na zabudowę stelaża i wnęką zagospodarowaną szafką z umywalką. Nazwałam ją paryską ze względu na czarno-białe zdjęcie wieży Eiffla na ścianie.
Największe wyzwanie... W trakcie projektu spotkałam się z dużym zaangażowaniem Pani domu, która bardzo dbała o każdy detal, ponieważ chciała stworzyć przestrzeń integrującą całą rodzinę i będącą wyrazem gustu wszystkich domowników. Niejednokrotnie trzeba było wypracowywać kompromisy – chociażby dotyczący wyboru tapety na klatkę schodową. W końcu ile głów, tyle pomysłów i pragnień.
9
GDZIE? Białystok
KTO TU MIESZKA? Rodzice z córką i synem
ILE METRÓW? 200 m2
Dom na przedmieściach Białegostoku. Na powierzchni blisko 200 metrów kwadratowych urządzono przytulne wnętrze dla czteroosobowej rodziny. Jego styl jest elegancki, ale nie ciężki. Nie roi się w nim od antyków, za to klasyczne akcenty ciekawie skomponowano z industrialnymi dodatkami. Całość jest bezpretensjonalna, ciekawa, wyważona. W sam raz dla dwóch generacji domowników.
Wczytywanie rekomendacji...