Klimatyczne mieszkanie w Krakowie

Klimatyczne mieszkanie w Krakowie

MÓWI WŁAŚCICIEL
Jagoda

Inspiracje... Nie mam żadnego klucza, według którego szukam mebli i dodatków. Odwrotnie – oglądam wszystko, aż wpadnę na taki przedmiot, który sam zaskoczy mnie jakimś skojarzeniem, np. ze wspomnieniem z wakacji czy z wnętrzem z ulubionego serialu. To ja mam się czuć zainspirowana!
Twoje potrzeby... W swoim mieszkaniu chcę czuć się swobodnie i wygodnie, a nie sztywno jak na sklepowej wystawie. Potrzebuję dużo światła i przestrzeni, dlatego ilość mebli ograniczam do tych niezbędnych.
Najlepszy pomysł... Szafa w przedpokoju! Jest dyskretna i pojemna. Zamiast ciężkich drzwi – zwiewne zasłony, które ukrywają, co trzeba, ale nie przytłaczają pomieszczenia.
Ulubiony przedmiot... Biurko i szafka pod telewizor – zdobycze z Allegro. Mają styl, charakter, historię... I wiem, że nikt inny nie ma takich samych.
Najgorszy pomysł... Cóż, jasna podłoga rozświetla mieszkanie, ale nie jest trafionym pomysłem dla właścicielki psa. Odkurzanie jej siedem dni w tygodniu jest po prostu męczące.
 Odwzorowanie
MÓWI ARCHITEKT
Odwzorowanie
Wstępne założenia... Właścicielce chodziło o stworzenie otwartej, dobrze skomunikowanej przestrzeni, bez ściśle narzuconej stylistyki, ale z akcentami wyrazistymi zarówno pod względem kolorystyki, jak i formy. Klimat mieszkania tworzy miks mebli z Ikei, okazów w stylu vintage oraz skandynawskich dodatków.
Pomysł na mieszkanie... W mieszkaniu znajduje się wiele akcentów, które w luźny sposób nawiązują do jego położenia. Takie elementy jak granatowy pas lamperii, szerokie przejście między pokojami, rozeta na suficie w salonie czy marmur w kuchni są subtelnym puszczeniem oka w kierunku historycznych podgórskich kamienic. I tworzą niepowtarzalny klimat wnętrza.
Najlepszy pomysł... Granatowy pas lamperii w sypialni okazał się najprostszym i najtańszym sposobem na dodanie wnętrzu charakteru. A przy tym praktycznym wykończeniem ściany, bo chroni ją przed śladami łap Kusego.
Największe wyzwanie... Największym wyzwaniem była zmiana układu mieszkania, składającego się pierwotnie z dwóch wąskich, równoległych pokoi. W ich miejsce powstały połączone szerokim przejściem sypialnia i salon. Przejście wymagało odpowiedniego zaplanowania, aby zachowana została maksymalna ustawność obu pomieszczeń i by mimo odmiennego charakteru stanowiły one spójną całość.
11
Architekt Odwzorowanie
Fotograf Dariusz Dziuk
GDZIE? Kraków
KTO TU MIESZKA? Jagoda i pies Kusy
ILE METRÓW? 43 m2
Mieści się na końcu jednej z najpiękniejszych ulic Krakowa, czyli Parkowej i ma dwoje lokatorów – Jagodę i jej psa Kusego. Jagoda jest copywriterką, autorką opowiadań i scenariuszy, ale przede wszystkim miłośniczką psów i założycielką marki z apaszkami dla psów Psia Mość. Gdy pojawiła się potrzeba przeprowadzki, w ciągu kilku dni podjęła decyzję o kupnie mieszkania. I urządziła je z pomocą architektki Magdy Milejskiej. Choć dysponowały ograniczonym budżetem, stworzyły naprawdę komfortowe i przytulne lokum.
Wczytywanie rekomendacji...