Łagodne linie i szlachetne złoto

Kaza Interior Design
MÓWI ARCHITEKT
Kaza Interior Design
Wstępne założenia... Prawie 90-metrowy apartament zlokalizowany w kameralnym osiedlu domków jednorodzinnych otoczonych zielenią miał być ponadczasowy, przytulny i niekoniecznie utrzymany w modnej obecnie szarości czy bieli. Ponieważ mieszkają w nim dwie kobiety, subtelny styl i charakter wnętrz dopasowaliśmy właśnie do nich.
Pomysł na mieszkanie... To mieszkanie jest bardzo kobiece. O jego luksusowym charakterze decydują nie tylko piękne aksamitne tkaniny, ale też drobne detale, takie jak złote ramki wokół imitujących marmur spieków kwarcowych na ścianie w kuchni i jadalni. Są one efektownym biżuteryjnym akcentem. Poza tym we wnętrzach da się zauważyć dużo zaokrągleń i obłości. Są one powtarzającym się motywem we wnętrzu. Opływowy kształt nadano bryle wyspy kuchennej, a w łazience sąsiadującej z sypialnią pani domu zainstalowano eliptyczną, wolno stojącą wannę. Koliste formy przybrały z kolei kuchenny stół, lampy w jadalni, czy oryginalne stoliki kawowe wykonane z pnia drzewa.
Najlepszy pomysł... Biokominek w salonie - wprowadza element domowego ogniska i tworzy nie mniej przytulną atmosferę niż tradycyjne palenisko. Dobrym pomysłem było też połączenie łazienki z sypialnią – teraz stanowią prawdziwą strefę komfortu dla pani domu.
Największe wyzwanie... Mieszkanie powstało z połączenia dwóch mniejszych lokali, co sprawiło trochę kłopotów natury technicznej. Zmiana usytuowania kuchni oraz łazienek wiązała się z przenoszeniem instalacji wodno-kanalizacyjnej, a także podłączeniem na nowo wentylacji i klimatyzacji, itd. Prawie na wszystkich ścianach apartamentu zastosowane zostały materiały inne niż farba. Dobranie ich wymagało dużej uwagi i dyscypliny, żeby nie wprowadzić chaosu i wrażenia przypadkowości.
14
GDZIE? Kielce
KTO TU MIESZKA? Mama z nastoletnią córką
ILE METRÓW? 90 m2
Pastelowe odcienie błękitu, szarości i beżu wzbogacone o złote akcenty lamp, mozaiki w łazienkach czy stolików kawowych to esencja stylu tego nieszablonowego apartamentu. Miękkie linie zaokrąglonych elementów ścian i zabudów sprawiają, że przestrzeń wydaje się większa. Choć w wykończeniu użyto bardzo różnych materiałów, całość jest spójna i ujmuje kobiecą subtelnością.
Wczytywanie rekomendacji...