Letni apartament w bieli

 Asymetria Design
MÓWI ARCHITEKT
Asymetria Design
Wstępne założenia... Moi klienci kupili mieszkanie z myślą o wakacjach. Wymarzyli sobie apartament blisko plaży, tak by w każdej chwili można było pójść nad wodę. Ograniczony budżet oszczędził stylistycznych szaleństw. Inwestorzy duży nacisk położyli więc na skandynawską stylistykę: miało być minimalistycznie, surowo i biało!
Pomysł na mieszkanie... Punktem wyjścia była biel – a w szczególności biała podłoga, która obecna jest we wszystkich pomieszczeniach. Jasną kolorystykę przełamałem mocną, soczystą zielenią, która pojawia się w kilku akcentach – m.in. w formie motywu bambusowych gałęzi na fototapecie w przedpokoju. Mimo, że uważa się, że biel jest chłodnym kolorem, w tym wnętrzu jest wyjątkowo mocna – po zapaleniu wszystkich świateł ma się wrażenie, że w mieszkaniu jest bardzo ciepło.
Najlepszy pomysł... Drzwi z lustrem. Zazwyczaj deweloper proponuje kilka standardowych kolorów drzwi. W sopockim apartamencie zdecydowałem się ukryć je za taflą szkła. Nie psują koncepcji wnętrza – poprzednie bardzo nie pasowały - i dodatkowo dodają głębi. Udało mi się tym samym stworzyć fajny, wizualny trik - wiele osób po wejściu do mieszkania ma wrażenie, że drzwi są otwarte.
Największe wyzwanie... Mieszkanie miało się zmieścić w budżecie. Sporego nakładu pracy wymagało znalezienie tanich materiałów na podłogę – czasami posiłkujemy się deskami z odzysku, tym razem udało się jednak znaleźć nowe sosnowe deski, których cena nie przeraziła inwestora.
2
Fotograf Ania Nowińska
GDZIE? Sopot
KTO TU MIESZKA? rodzina 2 + 1
ILE METRÓW? 45 m2
Właściciele sopockiego apartamentu chcieli się w nim poczuć jak w Skandynawii. Położone tuż przy plaży w Jelitkowie mieszkanie to ich wakacyjna oaza. Na 45 metrach kwadratowych króluje biel i prostota, której spokój jedynie w kilku miejscach przerywa żywa zieleń.
Wczytywanie rekomendacji...