zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Letniskowy dom w parku

Letniskowy dom w parku

MÓWI WŁAŚCICIEL
Rafał Łosiak

Inspiracje... Duży wpływ na kształt projektu miało miejsce, w którym stanął dom. Projektując formę inspirowałem się architekturą pawilonów ogrodowych i oranżerii.
Twoje potrzeby... Chciałem, by wnętrze było bardzo otwarte i jasne. ­Prosty układ komunikacyjny sprzyja nie tylko wygodzie, ale i funkcji. Wszystkie funkcje postanowiłem umieścić na jednym poziomie, z wyjątkiem wanny, która znajduje się na dwustopniowym podwyższeniu.
Najlepszy pomysł... Narożny kominek obłożony metalizowanymi kaflami z fakturą drewna podkreślony stalową ramą ze stali nierdzewnej, tzw. kwasówki.
Ulubiony przedmiot... Obraz „Antracyt” autorstwa Andrzeja Biernackiego, który wisi na ścianie w salonie.
Najgorszy pomysł... Brak. W przyszłości chciałbym jedynie zmienić pergolę, na ogród zimowy.
Pomysł na mieszkanie... Wnętrze w sposób jednoznaczny wynika z architektury zewnętrznej. Jest otwarte, dobrze doświetlone, symetrycznie rozplanowane, a pomieszczenia przenikają się. Chciałem też, by było maksymalnie otwarte na otaczający je park. Zdecydowałem się na materiały nawiązujące do drewna. Do budowy domu posłużył Ytong – substytut drewna, we wnętrzu można znaleźć gres imitujący czarne, drewniane deski w układzie szachownicy. Motyw drewna pojawia się też w wykończeniach – wyspa w kuchni została wykonana z palisandru, a kominek w salonie obłożono drewnopodobnymi, srebrnymi płytkami.
Największe wyzwanie... Minimalizacja ciągów komunikacyjnych – we wnętrzu praktycznie ich nie ma. Pomieszczenia przechodzą płynnie między sobą bez potrzeby tworzenia dodatkowych korytarzy.
15
Architekt Rafał Łosiak
Fotograf Hanna Długosz
GDZIE? Łęka k. Łodzi
KTO TU MIESZKA? mama architekta
ILE METRÓW? 133 m2
Letniskowy dom mamy Rafała Łosiaka znajduje się w sąsiedztwie starego założenia parkowego. Zieleń jest obecna również wewnątrz – duże przeszklenia pozwalają na stały kontakt z naturą. Dodatkowym źródłem światła są świetliki umieszone w suficie. Prostą formę wnętrz uzupełniają obrazy i klasyki designu.
Letniskowy dom w parku
  CENA: 68,98 ZŁ/m2 ZOBACZ WIĘCEJ
Letniskowy dom w parku
Letniskowy dom w parku
  CENA: 1 845 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Letniskowy dom w parku
Letniskowy dom w parku
  CENA: 9,99 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 875 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Letniskowy dom w parku
Wczytywanie rekomendacji...