Mieszkanie na dwa kolory

MÓWI WŁAŚCICIEL
Dorota

Inspiracje... Inspirują nas proste i oszczędne formy. Nie lubimy wnętrz przeładowanych meblami i gadżetami. W mieszkaniu chcemy odpocząć od natłoku obowiązków i zdarzeń. Przestronne i nowoczesne wnętrza pomagają nam wrócić do równowagi.
Twoje potrzeby... Chcieliśmy, by każdy z nas miał swój własny kąt, dlatego podział przestrzeni na 4 pokoje był dla nas bardzo ważny. Przestrzeń dzienna musiała być wyraźnie oddzielona od prywatnej. Chcieliśmy ukryć telewizor, by nie dominował przestrzeni salonu – zniknął za przesuwnymi drzwiami regału. Ważna była też harmonia kształtów i kolorów – nasze mieszkanie miało być miejscem, do którego chętnie wracamy i w którym odpoczywamy.
Najlepszy pomysł... Wnęka na szafę w pokoju syna – dzięki niej zaoszczędziliśmy powierzchnię w tym wąskim pomieszczeniu. Sprytnym rozwiąznaiem jest również siedzisko w szafie w salonie. Jego ścianę stanowi lustro, a pod nim znajduje się szafka na buty. Nad lustrem zaś znajduje się oświetlenie ledowe.
Ulubiony przedmiot... Stół w salonie – to wokół niego toczy się życie naszej rodziny. To nie tylko miejsce przy którym spożywamy posiłki, przy kuchennym stole nasze dzieci odrabiają lekcje, przy nim toczą się najważniejsze rozmowy i rozgrywki gier planszowych, które uwielbiamy.
Najgorszy pomysł... Podłoga z żywicy – jest niepraktyczna, ciężko się czyści i popękała, ponieważ wykonawca źle ją położył.
 A + A
MÓWI ARCHITEKT
A + A
Wstępne założenia... Inwestorzy chcieli, by mieszkanie było przede wszystkim przestronne i lekkie, wypełnione nowoczesnymi formami i jasnymi kolorami. Są weseli z natury, potrzebowali więc równie radosnej kolorystyki we wnętrzu. I to właśnie sposób, w jaki używamy koloru w naszych projektach przyciągnął ich do nas. Ważne było również wytyczenie strefy do wspólnego spędzania czasu z dziećmi, dlatego zamiast wyspy kuchennej na środku salonu stanął stół, przy którym można jeść, bawić się czy odrabiać lekcje. To prawdziwe serce domu.
Pomysł na mieszkanie... Nowoczesne formy i kolor. Bazą kolorystyczną jest biel i szarość, którą przełamałyśmy intensywnym fioletem i żółcią. Bardzo lubimy to połączenie. Pani domu zamarzyła o żółtej szybie nad kuchennym blatem, co bardzo dobrze zagrało we wnętrzu. Udało nam się namówić klientów na jasnoszarą posadzkę z żywicy, która optycznie powiększa przestrzeń. Wnętrze wypełniłyśmy modnymi dodatkami i lampami. Rozkład funkcjonalny mieszkania został dobrze rozplanowany przez dewelopera. My usunęłyśmy jedynie ścianę dzielącą salon z kuchnią, a pralkę przeniosłyśmy do szafy w korytarzu.
Najlepszy pomysł... Żywica na podłodze. Jednolita posadzka we wszystkich pomieszczeniach sprawia, że przestrzeń wydaje się większa, bardziej spójna i nowoczesna. Dodatkowo matowa, jasna powierzchnia delikatnie odbija światło.
Największe wyzwanie... Wisząca szafka RTV z regałem i przesuwnym panelem. Okazało się, że ściana, na której ma zawisnąć, jest bardzo cienka. Z duszą na ramieniu mocowaliśmy ją na ścianie. Zaryzykowaliśmy i było warto - zarówno my, jak i stolarz, mamy dużą satysfakcję z tego elementu.
4
Architekt A + A
Fotograf Black Oak Studio
GDZIE? Warszawa
KTO TU MIESZKA? Małżeństwo z dwójka dzieci
ILE METRÓW? 100 m2
Żółty i fioletowy grają w tym mieszkaniu pierwszoplanową rolę. Architektki konsekwentnie operują zestawieniem dwóch barw, dla których idealnym tłem jest neutralna szarość. Żywe kolory podkreślają nowoczesne formy mebli i domowych sprzętów.
Wczytywanie rekomendacji...