zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Mieszkanie pełne napisów

MÓWI WŁAŚCICIEL
Katarzyna i Mateusz Baumillerowie

Inspiracje... Inspiruje nas styl vintage. Wiele elementów wyposażenia mieszkania jest tego dowodem. Każdy z mebli w naszym mieszkaniu jest szczególny. Lubimy eksponować piękne meble i drobiazgi jak dzieła sztuki. Dlatego unikamy ich nagromadzenia i poszukujemy dla nich najbardziej odpowiedniego tła. Uwielbiamy wydobywać ich potencjał. Coś dodać, coś odjąć, coś wymieszać.
Twoje potrzeby... Chcieliśmy zachować dawny klimat mieszkania, a jednocześnie stworzyć przestrzeń nowoczesną i wygodną. Szukaliśmy niedrogich rozwiązań, unikając jednak kompromisów estetycznych.
Najlepszy pomysł... …to czarna ściana oddzielająca strefę dzienną i nocną. Ściana początkowo była biała, lecz ciągle mieliśmy wrażenie, że mieszkanie jest niedokończone, brakuje mu charakteru. Pomalowaliśmy ją zatem czarną farbą tablicową. Można teraz po niej mazać i tak powstaje bardzo osobista grafika, która wciąż się zmienia. Również dzięki synkom, którzy uwielbiają rysować. Tablica służy do rodzinnych zapisków, a nawet wyznań. Żeby czarna ściana nie była zbyt przytłaczającą płaszczyzną powiesiliśmy na niej spore lustro. Srebrna tafla świetnie rozświetla jej głęboki odcień. Sprawdził się też nasz pomysł zabudowania ściany na wprost wejścia białymi płaszczyznami, z którymi kontrastują ciemne wnęki. Górne zdały egzamin jako półki na książki i dekoracyjne drobiazgi. W dolnych umieściliśmy sprzęt grający i telewizor. Znalazło się nawet miejsce na niewielki kominek.
Ulubiony przedmiot... Fotel na nóżkach to znakomity projekt z lat 60. Zrobiliśmy mu lekki lifting, czyli zmieniliśmy tapicerkę. Na zamówienie zrobiliśmy też stolik kawowy w kształcie nerki.
Pomysł na mieszkanie... Mieszkanie podzieliliśmy na dwie strefy – dzienną, otwartą, z aneksem kuchennym i salonem, rozciągającą się od drzwi wejściowych i część nocną, prywatną, z dwiema sypialniami, garderobą, gabinetem i łazienką.
Największe wyzwanie... Największym wyzwaniem był „wiek“ mieszkania i konieczność zrobienia wszystkiego od podstaw. Mieszkanie wymagało gruntownego remontu – wymiany instalacji, podłóg i tynków. Jesteśmy jednak w tym szczęśliwym położeniu, że jesteśmy architektami i sami mogliśmy sobie wszystko zaprojektować, a że praca jest naszą pasją, więc była to dla nas wielka frajda.
Mieszkanie pełne napisów
  CENA: 91,9 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Pokaz slajdów
10
GDZIE? Warszawa
KTO TU MIESZKA? małżeństwo architektów z synami
ILE METRÓW? 86 m2
Architekci Katarzyna i Mateusz Baumillerowie w mieszkaniu w przedwojennej kamienicy stworzyli wnętrze w stylu vintage, w którym przeszłość spotyka się z przyszłością.
Mieszkanie pełne napisów
  CENA: 155 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 69,98 ZŁ/m2 ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 157 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Mieszkanie pełne napisów
  CENA: 149 ZŁ/m2 ZOBACZ WIĘCEJ
Mieszkanie pełne napisów
  CENA: 99 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 49,99 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 20,8 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Wczytywanie rekomendacji...