zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Mieszkanie pełne rodzinnych pamiątek

MÓWI WŁAŚCICIEL
Izabela

Inspiracje... Lubię skandynawskie wnętrza, ich prostotę, kolorystykę opartą na bieli i szarościach oraz naturalne materiały, przede wszystkim drewno. Inspiruje mnie też połączenie starego z nowym. W nowym mieszkaniu musiało się więc znaleźć miejsce na odziedziczone po obu rodzinach meble i pamiątki. W korytarzu wisi żyrandol po babci. W kuchni jest stół zrobiony z nóg z IKEA i starych stuletnich drzwi z chaty w Małopolsce. W sypialni zaś dwa metalowe łóżka, które kupiłam przez Internet. Te ostatnie meble mają ciekawą historię – gdy przywieźliśmy je z Lubelszczyzny oddałam je do renowacji. Okazało się, że pochodzą ze starej fabryki Antoniego Pogorzelskiego, która mieściła się na ulicy, na której wtedy mieszkaliśmy, sam fachowiec zaś, który je odnawiał, był uczniem pana Pogorzelskiego. Historia zatoczyła koło – meble wróciły na swoje miejsce. Na wygląd mieszkania wpłynęła też nasza miłość do Barcelony – uwielbiamy klimat i architekturę tego miasta, często tam bywamy. Charakterystyczne dla tamtejszych mieszkań są cementowe kafle na podłodze. Udało mi się znaleźć identyczne, jak te w mieszkaniu, w którym mieszkaliśmy przez dłuższy czas.
Twoje potrzeby... Przede wszystkim otwarta przestrzeń. W nowym układzie mieszkanie składa się z dużej wspólnej części dziennej połączonej z kuchnią. To tu dzieci bawią się i odrabiają lekcje, jest też tam miejsce do pracy. Bardzo chcieliśmy mieć też dwie łazienki, bo w jednej się nie mieścimy. Nie lubimy szaf w zabudowie, więc chcieliśmy mieć solidne wolno stojące szafy. Wcześniej mieszkaliśmy na poddaszu – brakowało nam balkonu i światła. Nowe mieszkanie jest bardzo jasne i w końcu mamy upragniony balkon.
Najlepszy pomysł... Ściana przy kozie, którą obłożono imitacją cegły. Wygląda jak autentyczna stara ceglana ściana. Jej kolor świetnie przełamuje szarość wnętrza.
Ulubiony przedmiot... Cementowe kafle w kuchni. Za każdym razem wyglądają inaczej. Nawet niewielkie zabrudzenia lub pokrycie ich warstwą pasty wpływa na ich wygląd.
Najgorszy pomysł... Nie ma. Bardzo lubię to mieszkanie i wszystko sprawdziło się w stu procentach.
Moco Locco
MÓWI ARCHITEKT
Moco Locco
Wstępne założenia... Właściciele chcieli przede wszystkim zmienić układ mieszkania. W tym celu zmieniłyśmy funkcje pomieszczeń – powstały dwie łazienki i dwie sypialnie, a zamiast podzielonej na pokoje przestrzeni kuchnia połączona z salonem.
Pomysł na mieszkanie... Chciałyśmy stworzyć wnętrze z duszą. Zdecydowałyśmy się na zastosowanie starych klimatycznych elementów i mebli, niekoniecznie antyków. Postawiłyśmy na materiały prawdziwe i naturalne – cegłę, nieobrobione drewno w stanie naturalnym.
Najlepszy pomysł... Połączenie starego z nowym. Wykorzystałyśmy meble i dekoracje z kolekcji inwestorów: stare drzwi, przeszklenia, stół w jadalni powstał ze starych drzwi.
Największe wyzwanie... Zaaranżowanie mieszkania tak, by duża rodzina miała wygodną i przytulną przestrzeń.
19
Architekt Moco Locco
Fotograf Piotr Gęsicki
GDZIE? Kraków
KTO TU MIESZKA? rodzina 2+3+pies
ILE METRÓW? 100 m2
W tym mieszkaniu każdy przedmiot ma swoją historię. Stół wykonano ze stuletnich drzwi chaty z podkrakowskiej wioski. Kryształowy żyrandol to pamiątka po babci pana domu, a metalowe łóżka pochodzą ze starej podgórskiej fabryki. To miejsce to dom dla pięcioosobowej rodziny. Lubią przebywać razem, dlatego najważniejsza jest dla nich część wspólna – kuchnia z ciężkim dębowym stołem i kominkiem.
Mieszkanie pełne rodzinnych pamiątek
  CENA: 1 024 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Mieszkanie pełne rodzinnych pamiątek
Mieszkanie pełne rodzinnych pamiątek
  CENA: 28,99 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 29,98 ZŁ/m2 ZOBACZ WIĘCEJ
Mieszkanie pełne rodzinnych pamiątek
  CENA: 43,97 ZŁ/opak. ZOBACZ WIĘCEJ
Mieszkanie pełne rodzinnych pamiątek
Mieszkanie pełne rodzinnych pamiątek
  CENA: 42,98 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Wczytywanie rekomendacji...