Mieszkanie pełne wzorów

 LOFT Magdalena Adamus
MÓWI ARCHITEKT
LOFT Magdalena Adamus
Wstępne założenia... Dla tego inwestora projektowaliśmy mieszkanie wakacyjne w Nowym Orłowie. Mieliśmy też projektować wnętrza nowego domu w Bydgoszczy. Ponieważ planowana budowa została odłożona w czasie, wyjątkowo zgodziłam się przearanżować mieszkanie, w którym moi klienci mieli pomieszkać do czasu zrealizowania marzenia o nowym lokum. W założeniu nie zmienialiśmy układu funkcjonalnego, ale brakowało miejsca do przechowywania i oddzielnej strefy wejścia. Inwestorka chciała również wprowadzić zdecydowane kolory. Efekt miał być bardziej miejski niż w mieszkaniu wakacyjnym nad morzem.
Pomysł na mieszkanie... Układ mieszkania miał pozostać bez zmian. Zdecydowałam więc, że to estetyka podkreśli funkcje pomieszczeń. Wymiana podłogi, uproszczenie sufitu i nowe drzwi wewnętrzne uporządkowały przestrzeń. W strefie wejścia mamy siedzisko, wieszaki na okrycia i dwie nowe szafy. W jadalni - nowy stół z sześcioma miejscami do siedzenia. Za sofą znalazło się miejsce na nieduże biurko. W pokoju dziennym jest sofa szezlong i fotel do czytania.
Najlepszy pomysł... Przymknięcie strefy wejścia za pomocą pionowych przesłon i nowej szafy. Podzieliło to w sposób klarowny przestrzeń i powiększyło salon. Dzięki temu znalazło się miejsce na biurko, które gdyby nie ten zabieg, stałoby w przejściu.
Największe wyzwanie... Najtrudniejszy był pokój dziewczynek. Różnica czterech lat pomiędzy nimi stworzyła wielkie wyzwanie. Do tego nieduża powierzchnia – na 14 m2 musiałam pogodzić różne potrzeby. W pokoju jest więc łóżko piętrowe, wspólne biurko i długa komoda, która jednocześnie stanowi blat do zabawy dla młodszej dziewczynki. W kąciku oddzielonym od reszty pokoju zasłonkami znalazł się dziecięcy stolik i lampka. Jest to umownie oddzielna przestrzeń dla młodszego dziecka, gdy starsze odrabia lekcje, ale służy również jako pokoik w pokoiku, lub teatrzyk kiedy siostry bawią się razem. Kolorystyka ścian i mebli jest stonowana, zabawki dodają jej koloru.
4
Fotograf Tom Kurek
GDZIE? Bydgoszcz
KTO TU MIESZKA? małżeństwo z dwiema córkami
ILE METRÓW? 87 m2
Pasy, kratka, kropki, koła i kwiaty. W tym mieszkaniu wszystko do siebie pasuje. Bogactwo wzorów podkreślają zdecydowane kolory. W towarzystwie naturalnych materiałów i eleganckich mebli czują się świetnie.
Wczytywanie rekomendacji...