Mieszkanie pod skosami

Mieszkanie pod skosami

MÓWI WŁAŚCICIEL
Maja Szkudlarek (www.onju.pl)

Inspiracje... Portale internetowe, magazyny wnętrzarskie, ale też mieszkania znajomych i kino, zwłaszcza europejskie.
Twoje potrzeby... Dużo światła, jasne wnętrza, wygoda i uroda na raz.
Najlepszy pomysł... Półki na książki zrobione z szafek na przyprawy i z szafek na obrazy u chłopaków – kartonowo-gipsowe ściany nie udźwignęłyby klasycznych półek, takie „a la półki” sprawdzają się za to idealnie i mieszczą całkiem sporo książek. Szafkę nocną w sypialni zrobiłam z kratki na mleko z czasów PRL - dorobiłam kółka i blat i szafka gotowa. Z takiej samej kratki, tylko bez blatu, zrobiłam kosz na piłki u Julka. No i super rzeczą jest też skrzynia po amunicji u Julka (ta drewniana w rogu) - mieści wszystkie jego gry, a jest ich naprawdę sporo. Natomiast na niej, za sprawą poduszek, powstało legowisko dla jednego z kotów.
Ulubiony przedmiot... Najbardziej lubię w moim mieszkaniu turkusową ławę w przedpokoju. Poza tym, że daje od progu super klimat, to mieści wszystkie nasze czapki, szaliki i rękawice, a stara waliza pod nią – buty.
Najgorszy pomysł... Obiłam stary fotel oryginalną tkaniną z lat 60. Niestety okazało się, że tkanina z wiekiem straciła swoją wytrzymałość. Fotel wyglądał naprawdę super, ale nie można było go właściwie używać.
9
Architekt Maja Szkudlarek
Fotograf Maja Szkudlarek
GDZIE? Warszawa
KTO TU MIESZKA? Maja, Bartek, Julek, Leon i trzy koty
ILE METRÓW? 120 m2
Na poddaszu jednej z warszawskich kamienic kryje się wnętrze pełne eklektycznych niespodzianek. Domownicy ciągle coś zmieniają, nie brakuje też sprzętów własnej roboty. Jest trochę rustykalnie, trochę skandynawsko i bardzo przytulnie. Ale najważniejsza są dzieci: pokoje Julka i Leona to kopalnia pomysłów.
Wczytywanie rekomendacji...