Mieszkanie projektantki wnętrz

Mieszkanie projektantki wnętrz

MÓWI WŁAŚCICIEL
Warsztat Wnętrza

Inspiracje... Ewa Sołonin, Warsztat Wnętrza: Inspirowała mnie architektura wnętrza – mieszkanie mieści się w kamienicy z lat 30. W salonie odkryłam starą oryginalną cegłę i pomalowałam farbą olejną na biało, tak aby się błyszczała i była odporna na zabrudzenia.
Twoje potrzeby... Chciałam, by przestrzeń prywatna oddzielona była od dziennej. Mimo że sypialnia nie jest oddzielona drzwiami, wyburzenie części ścian pozwoliło powiększyć przestrzeń wnętrza, a jednocześnie stworzyć prywatny aneks.
Najlepszy pomysł... W kuchni – duże lustro nad blatem roboczym. Dzięki niemu wnętrze wydaje się większe. W sypialni – ławeczka pod oknem, która jednocześnie jest schowkiem. To miejsce na odkurzacz i inne sprzęty, które najlepiej ukryć.
Ulubiony przedmiot... Głowa Buddy, która stoi na blacie kuchennym. To jedna z rzeźb, które wystawiane były w galeriach w Seulu, Paryżu, Londynie. Nabyłam ją w rozliczeniu za wynajem mieszkania od Koreanki, która je wynajmowała ode mnie.
Pomysł na mieszkanie... By zyskać na przestrzeni, wprowadziłam aneks kuchenny do salonu. Drewniane fronty kuchennej zabudowy nawiązują do mebli salonowych. W ten sposób salon i kuchnia przyjemnie się łączą.
Największe wyzwanie... Powiększenie łazienki – pierwotnie była węższa i nie było w niej umywalki. Postawiłam więc ściany tak, by utworzyć wnękę na WC i miejsce na małą umywalkę. Sporym wyzwaniem było też utworzenie pojemnej szafy-garderoby - musiałam przesunąć ścianę tak, aby zmieścić szeroką i pojemną wnękę, którą od wnętrza oddziela gruba zasłona.
21
Fotograf Gosia Góra
GDZIE? Warszawa
KTO TU MIESZKA? Ewa Sołonin, projektantka wnętrz
ILE METRÓW? 39 m2
Mieszkanie mieści w jednej z kamienic na warszawskim Starym Mieście. Projektantce udało się połączyć klimat kamienicy z lat 30. i skandynawskie inspiracje. W nowej aranżacji zmienił się układ pomieszczeń, przez co mieszkanie stało się bardziej przestronne. Sprytnie schowane schowki i garderoba rozwiązały problem przechowywania na małej powierzchni.
Wczytywanie rekomendacji...