Mieszkanie tancerzy

MÓWI WŁAŚCICIEL
Kinga i Marek

Inspiracje... Inspiracją były dla nas eleganckie, ale jednocześnie pełne ciepła wnętrza angielskich domów, które mieliśmy okazję odwiedzać podczas wypadów do Londynu.
Twoje potrzeby... Chcieliśmy, by wygląd mieszkania był ponadczasowy, bez ekstrawagancji. Tak, by szybko nam się nie znudził. W końcu mieszkanie to nie kurtka czy kostium sceniczny, nie zmienia się go co sezon.
Najlepszy pomysł... Największym wyzwaniem i ograniczeniem był dla nas mały metraż. Wcześniej oboje mieszkaliśmy w domach, byliśmy przyzwyczajeni do dużych przestrzeni. Kiedy pierwszy raz tu przyjechaliśmy, łazienka wydała nam się nieznośnie mała. Z czasem zaczęliśmy dostrzegać zalety niewielkiej przestrzeniu. Przyjemnie jest móc sięgnąć z wanny po wiszący w pobliżu ręcznik albo stojącą na blacie obok filiżankę z herbatą. Po kilku godzinach spędzonych na parkiecie mamy ochotę na taki właśnie relaks.
Ulubiony przedmiot... Naszym ulubionym elementem jest ceglany mur oddzielający kuchnię od przedpokoju. To nasz autorski pomysł. Cegły pochodzą z rozbiórki starej fabryki. Pomalowaliśmy je na biało, by ściana nie zdominowała wnętrza. Wymyśliliśmy też, jak rozwiązać sprawę oświetlenia. Zamiast tradycyjnych kinkietów, zamontowaliśmy lampy biurkowe. Wszyscy odwiedzający zachwycają się nimi, choć kosztowały grosze.
Najgorszy pomysł... Ze względu na nasz tryb życia, nie korzystamy z naszej kuchni często. Jedynym posiłkiem, jaki przygotowujemy w domu, są śniadania. Obiady jemy na mieście, a kolacji staramy się unikać, bo jak przystało na tancerzy, wciąż jesteśmy na diecie. Nie potrzebowaliśmy dużo miejsca na garnki i patelnie. Propozycja projektantki, by górne szafki zastąpić prostymi półkami, bardzo nam się spodobała. Chwila zwątpienia nadeszła, gdy w prezencie ślubnym dostaliśmy zestaw porcelany Rosenthala „Biała Maria” na 24 osoby. Kilkadziesiąt talerzy, półmisków, filiżanek do kawy, herbaty… Zastanawialiśmy się, gdzie to schowamy. Na szczęście szafki na dole okazały się na tyle pojemne, że wszystko się zmieściło.
6
GDZIE? Warszawa
KTO TU MIESZKA? para tancerzy
ILE METRÓW? 62 m2
Kinga i Marek to zawodowi tancerze. Większość czasu spędzają na treningach i w trasie. Mieszkanie miało być dla nich azylem, dającym wytchnienie i spokój. Postanowili zmienić pierwotny rozkład, likwidując niepotrzebne podziały. Wyburzyli ściany dzielące kuchnię, salon oraz przedpokój. Wygospodarowali miejsce na garderobę i pralnię.
Wczytywanie rekomendacji...