Mieszkanie w bieli

 Patryk Kowalski
MÓWI ARCHITEKT
Patryk Kowalski
Wstępne założenia... Mieszkanie mieści się w jednym z nowo powstałych osiedli na bliskiej Woli, dlatego głównym założeniem było harmonijne zgranie go z nowym obliczem dzielnicy i wpisanie wystroju wnętrza w nurt umiarkowanego minimalizmu. Punktem wyjścia miały być zatem proste formy mebli i liczne schowki, bo właściciele preferują wizualny ład zamiast półek zastawionych bibelotami.
Pomysł na mieszkanie... Projekt oparliśmy na spokojnej, stonowanej kolorystyce, ograniczając paletę barw do bieli i szarości. Na podłogę wybraliśmy jasne drewno w ciepłym odcieniu, żeby wnętrze nabrało przytulności. Dla maksymalnego wykorzystania przestrzeni salon jest połączony z salonem. Dzięki białym meblom aneks optycznie zyskał na przestronności. Wzniesiona na planie litery U zabudowa kończy się praktycznym barowym stołem. Dzięki takiemu układowi kuchnia stanowi umownie wydzieloną część. Dla urozmaicenia monochromatycznego wystroju dobraliśmy czarne elementy, takie jak blat czy lampy. Biel i minimalizm ocieplone orzechowym fornirem królują także w łazience, gdzie zrezygnowaliśmy z brodzika i kabiny na rzecz odpływu liniowego w podłodze i szklanej ścianki.
Najlepszy pomysł... Najlepszy pomysł to ten najbardziej spektakularny, czyli tapicerowane siedzisko w przedpokoju. Jego kobaltowy kolor robi naprawdę duże wrażenie. Właściciele są zachwyceni, że mogą na nim odpocząć tuż po przekroczeniu progu mieszkania. Podoba im się także to, że siedzisko zostało zintegrowane z szafą w zabudowie.
Największe wyzwanie... Właściciele nie chcieli w sypialni mebli tylko garderobę. Trzeba było odpowiednio dobrać materiały na drzwi, żeby niewielkie wnętrze nie stało się ciasną klitką. Udało się to dzięki frontom, które są kombinacją drewna i matowego szkła. Nie tylko efektownie prezentują się we wnętrzu, ale też dodają pomieszczeniu głębi.
7
GDZIE? Warszawa, Wola
KTO TU MIESZKA? Młode Małżeństwo
ILE METRÓW? 65 m2
Minimalistyczne i w stonowanej kolorystyce. Ale na pewno nie nudne. Bo ekstrawaganckie tapicerowane siedzisko w mocnym niebieskim kolorze rozwiewa monotonię już od progu.
Wczytywanie rekomendacji...