Mieszkanie w kolorach CMYK

MÓWI WŁAŚCICIEL
Przemek

Inspiracje... Najważniejsze były dla mnie funkcjonalne rozwiązania. Lubię przestrzeń i prostotę, odrobinę szaleństwa, ale bez przesady. Jestem informatykiem, więc z początku chciałem, aby w mieszkaniu pojawiło się coś związanego w sposób nienachalny z moim zawodem. Najpierw pojawił się pomysł na użycie podstawowych barw modelu RGB - bardzo powszechnego w mojej profesji, który później przekształcił się w ideę użycia kolorów z modelu CMYK (kolory wydruku), który lepiej pasował do koncepcji wnętrza.
Twoje potrzeby... Mimo małego metrażu mieszkania chciałem, by wydawało się jak najbardziej przestronne. Przy sypialni miały powstać niewielkie pomieszczenia na pralnię oraz garderobę. Chciałem mieć też możliwość oglądania filmów z projektora bezpośrednio z łóżka w sypialni.
Najlepszy pomysł... Lubię nowy układ mieszkania - jest świetny! Udało się też domowe kino – projektor został zawieszony w idealnej odległości. Bardzo fajny okazał się też pomysł na biurko, które w razie potrzeby służy jako przedłużenie stołu w jadalni.
Ulubiony przedmiot... Fotel przy stole do pracy – mebel po renowacji, prosty, ładny i fantastycznie wygodny.
Najgorszy pomysł... Materiał użyty w łazience zamiast kafelków. Początkowo projektantki chciały zastosować żywicę, która okazała się dla mnie zbyt kosztowna. Zdecydowaliśmy się zastąpić ją tańszym materiałem – pandomo, którego nałożenie przysporzyło sporo problemów. Materiał na początku nie był też przyjazny w użyciu, ale sytuacja została już opanowana.
 Pracownia bro.Kat
MÓWI ARCHITEKT
Pracownia bro.Kat
Wstępne założenia... Mieszkańcy lubią ostre kolory, ale nie chcieli, by zdominowały wnętrze. Zależało im na wydzieleniu pomieszczenia gospodarczego, którego nie posiadali przy oryginalnym układzie funkcjonalnym.
Pomysł na mieszkanie... Chciałyśmy jak najbardziej otworzyć przestrzeń, w której kolejne strefy mieszkania przenikają się. Koncepcję kolorystyczną narzucił układ pomieszczeń – każde z nich ma swój kolor. Ograniczyłyśmy się do kolorów CMYK, czyli czerni, magenty, cyjanu i żółci, tłem natomiast jest biel.
Najlepszy pomysł... Sypialnię oddzieliłyśmy od reszty mieszkania wysokimi, przesuwnymi drzwiami z forniru, które tworzą ruchomą ścianę. Po zamknięciu gość nie wie, że kryje się tam dodatkowy pokój. Drzwi do sypialni są szerokie, po otwarciu dają też możliwość oglądania filmów z projektora bez wychodzenia z łóżka – prawie jak prywatne kino! W części mieszkania odsłoniłyśmy strop Akermana, otrzymałyśmy w ten sposób ciekawą fakturę sufitu. Jako główne oświetlenie wykorzystałyśmy oprawy świetlówkowe wkute w strop. Ten zabieg pozwolił dosyć tanim sposobem uzyskać ciekawy sposób oświetlenia całego mieszkania.
Największe wyzwanie... Największym wyzwaniem było wniesienie drzwi na czwarte piętro. Klatka schodowa w budynku jest bardzo wąska. Fornir był zbyt duży, więc jedynym rozwiązaniem okazało się wciągnięcie drzwi do mieszkania przez okno salonu.
8
GDZIE? Katowice
KTO TU MIESZKA? młode małżeństwo
ILE METRÓW? 60 m2
CMYK to cztery podstawowe kolory farb drukarskich. W katowickim mieszkaniu stworzyły mocny akcent, który jednocześnie wyznaczył funkcje pomieszczeń. Wyrazistym barwom towarzyszy neutralna biel oraz wyeksponowane elementy konstrukcyjne: ceglana ściana i odsłonięty strop.
Wczytywanie rekomendacji...