Mieszkanie w nowym budownictwie

 tatemono
MÓWI ARCHITEKT
tatemono
Wstępne założenia... Inwestor miał z góry określone oczekiwania wobec własnej przestrzeni życiowej. Mieszkanie miało być funkcjonalne i wygodne. Wszystko pod ręką, ale sprytnie ukryte w podręcznych schowkach, wydzielone miejsce do pracy, garderoba, prywatna łazienka i toaleta dla gości. Wnętrza miały być przytulne, ale niepozbawione charakteru. Inwestor zaufał nam i nie bał się niestandardowych rozwiązań, nasz projekt przyjął bez zastrzeżeń.
Pomysł na mieszkanie... We wnętrzu o powierzchni 62 m2 zaproponowałyśmy wyraźny podział na dwie strefy: dzienną, którą tworzą kolejno: kuchnia, pokój dzienny, toaleta, gabinet oraz prywatną – z sypialnią, garderobą i łazienką. Projektowane wnętrza miały być minimalistyczne i nowoczesne. Stąd pomysł na proste i geometryczne meble, biel w towarzystwie szarości i drewna oraz graficzne plamy kolorów. Zaprojektowane przez nas meble i zabudowy kryją mnóstwo szaf i pojemnych schowków. Takie rozwiązanie pozwala utrzymać porządek. Właściciel nie musi przejmować się, czy bibeloty na półce zostały ładnie ustawione.
Najlepszy pomysł... Wielofunkcyjne meble i zabudowy na wymiar. Przedpokój postanowiłyśmy obłożyć lakierowanymi panelami z płyty MDF, za którymi ukryłyśmy szafę na ubrania. Zdecydowałyśmy się zlicować płaszczyznę szarej ściany z drzwiami do toalety oraz łazienki. W łazience i toalecie za ścianą z luster kryją się pojemne szafki. Przestrzeń strefy dziennej organizuje wielofunkcyjny mebel.
Największe wyzwanie... Niewielka część dzienna miała pomieścić wygodną kuchnię, rozkładany drewniany stół, bardzo ważna była strefa wypoczynku z kanapą w odpowiedniej odległości od telewizora z konsolą do gier. Zadanie nie było łatwe. Problem rozwiązał umieszczony w centralnej części wielofunkcyjny mebel, który doskonale zorganizował przestrzeń. Mieści w sobie lodówkę i pojemne kargo, służy jako barek, przy którym można zjeść szybkie śniadanie, jest też miejsce na telewizor z konsolą, sprzęt oraz obszerną kolekcję płyt.
2
Architekt tatemono
Fotograf Piotr Antonów
GDZIE? Warszawa
KTO TU MIESZKA? programista
ILE METRÓW? 67 m2
Właściciel jest młodym, kreatywnym, aktywnym zawodowo człowiekiem. Nie boi się nowych rozwiązań i nieszablonowego podejścia do przestrzeni. Stąd w mieszkaniu dużo graficznych i kolorowych akcentów, a skrojone na miarę potrzeb meble nadają przestrzeni indywidualny rys.
Wczytywanie rekomendacji...