zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Mieszkanie w stylu folk

MÓWI WŁAŚCICIEL
Maria i Tomasz

Inspiracje... Naszą najnowszą inspiracją jest sztuka ludowa. Jakiś czas temu kupiliśmy na targu we Włocławku łowicką spódnicę. Od tego zakupu zaczęła się nasza dekoratorska zabawa z ludowymi tkaninami. Powstały z nich tapicerki na krzesła i na huśtawkę, a także pokrowce na poduchy do salonu. I seria zegarów z graficznymi motywami nawiązującymi do haftu kaszubskiego. Naszym zdaniem wzory ludowe doskonale sprawdzają się w połączeniu ze współczesnym wzornictwem.
Twoje potrzeby... Oboje kochamy prostotę i funkcjonalność. Bez przegadania, ale z indywidualnym charakterem. Urządzając nasze mieszkanie chcieliśmy zastosować wielofunkcyjne i modułowe rozwiązania. Gdy przyszliśmy do mieszkania po raz pierwszy, wyglądało jak scenografia z najgorszych koszmarów. Powitało nas od progu lamperiami i stolarką w ostrym, błękitnym kolorze. Można się było przestraszyć. Mieszkanie musieliśmy zmienić radykalnie, wyburzając kilka ścian działowych. Przy okazji zmieniliśmy funkcje pomieszczeń. W dawnym pokoju dziennym urządziliśmy sypialnię, a tę poprzednią włączyliśmy do wspólnej przestrzeni z kuchnią i korytarzem. Mamy teraz korzystniejszy układ pomieszczeń. Okna sypialni wychodzą na północ, więc wnętrze się nie nagrzewa i nie budzi nas słońce. Salon z aneksem kuchennym usytuowany jest od strony południowej. Przez większą część dnia możemy tu cieszyć się światłem. I pogodnym nastrojem.
Najlepszy pomysł... Wiele mebli w mieszkaniu zrobionych jest na zamówienie według naszego projektu. Ze sklejki i drewna, lekkie i łatwe do przestawiania, bo są na kółkach. Dopasowują się do naszych potrzeb. Na przykład stół kuchenny raz jest wyspą, przy której przygotowujemy posiłki, innym razem łączymy go z ciągiem szafek, tworząc układ zabudowy w kształcie litery U. Przesuwamy go też na środek salonu. Wtedy salon zmienia się w jadalnię. Pod blatem mieści się sklejkowa skrzynia, też na kółkach. Gdy ją ustawimy przy kanapie, pełni funkcję stolika kawowego. Nawet lampy w aneksie kuchennym są ruchome. Możemy ustawiać je na różnych wysokościach. My po prostu lubimy, gdy się zmienia.
Mieszkanie w stylu folk
  CENA: 99,9 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Pokaz slajdów
7
Fotograf Green Canoe
GDZIE? Warszawa
KTO TU MIESZKA? Maria i Tomasz – architekci i właściciele
ILE METRÓW? 52 m2
Maria i Tomasz poddali mieszkanie całkowitej metamorfozie. By zyskać jak najwięcej przestrzeni i światła, wyburzyli większość ścian działowych. Pobielili też wszystkie podłogi. Miało być jasno i przestronnie. I tak jest!
Mieszkanie w stylu folk
  CENA: 47 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Mieszkanie w stylu folk
Mieszkanie w stylu folk
  CENA: 139 ZŁ/m2 ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 63,9 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 299 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Mieszkanie w stylu folk
  CENA: 290 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 55,9 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Mieszkanie w stylu folk
  CENA: 99 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 89 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 869 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Mieszkanie w stylu folk
Mieszkanie w stylu folk
Wczytywanie rekomendacji...