Mieszkanie w stylu skandynawskim

Izabela Niesiołowska Magdalena Olchowik DUID
Wstępne założenia... Gosia i Sveinbjorn chcieli jasnej, otwartej przestrzeni. Lubią sztukę, dlatego w mieszkaniu miało się też znaleźć miejsce na rzeźby i obrazy.
Pomysł na mieszkanie... Koncepcję podpowiedzieli sami inwestorzy. Styl skandynawski w połączeniu z minimalizmem wydał nam się najlepszym rozwiązaniem. W projekcie biel i szarość to podstawowe kolory, które stały się idealnym tłem pod kolor, który wprowadza do wnętrza sztuka. Jednym z przewodnich pomysłów, było również „ukrycie” mebli.
Najlepszy pomysł... W toalecie, zamiast płytek na ścianach, zastosowałyśmy specjalistyczne wodoodporne farby. W jadalni postawiłyśmy ściankę z karton-gipsu odsuniętą od głównej ściany. Dzięki temu stworzyłyśmy wolną przestrzeń, w której ukryłyśmy wysuwane regały. Na nowej ścianie właściciele powiesili szczególny dla siebie obraz. Wszystkie wnęki zabudowałyśmy zamkniętymi szafami, które zlewają się ze ścianami. Przez to rozwiązanie powstało minimalistyczne wnętrze z wyeksponowaną sztuką, a pomieszczenia sprawiają wrażenie, jakby nie było w nich mebli.
Największe wyzwanie... Harmonogram prac był bardzo napięty. Właściciele kupili mieszkanie we wrześniu. W październiku weszła ekipa budowlana, a pod koniec listopada Gosia ze Sveinbjornem już się wprowadzali. Koordynacja wszystkich ekip, które tworzyły mieszkanie, spędziła nam sen z powiek. Projekt wymagał przestawiania ścian, położenia nowej instalacji elektrycznej i hydraulicznej. Dodatkową trudnością był brak kontaktu "twarzą w twarz" z klientem. Projekt akceptowany był drogą mailową i wszystkie materiały kupowałyśmy przez Internet. 
Wczytywanie rekomendacji...