zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Mieszkanie z kolorowym regałem

 Pomalama
MÓWI ARCHITEKT
Pomalama
Wstępne założenia... Miało być nowocześnie, prosto, biało, ale inaczej. Ważna była ergonomia – na 110 m2 miało się zmieścić wszystko, czego potrzebuje pięcioosobowa rodzina: pokoje dziecięce, pralnia, garderoby i kuchnia połączona z przestronnym salonem. Kolor miał być jedynie akcentem, który pojawia się w sztuce.
Pomysł na mieszkanie... Chciałam, żeby pomimo wymaganej prostoty, w mieszkaniu coś się zadziało. Przechodziłam wtedy okres fascynacji kolorem. Właściciele mieszkania przedstawili się jako umiarkowani wielbiciele designu i sztuki. Mogłam więc pozwolić sobie na trik powtarzający obraz Pieta Mondriana „Kompozycja A”. Kolorowy motyw z laminatu ozdobił regał w salonie. Namówiłam też inwestorów na zakup obrazów - za kanapą wiszą trzy płótna Anki Mierzejewskiej. W kuchni zamiast płytek jest grafika pod szkłem, którą wybrali moi klienci. W tej realizacji nie mogłam przeszkadzać sztuce. Kolor miał być klamrą spinającą w całość wszystkie pomieszczenia. Dlatego w łazience zamiast drewna i betonu pojawiły się kolorowe, ekstrawaganckie płytki z żywicy, których obawiał się każdy z moich poprzednich klientów.
Najlepszy pomysł... Wyspa i stół to monolit z konglomeratu. Nie widać żadnych łączeń. Świetna robota stolarza i wspaniały estetycznie akcent. Do wykonania mebla nie udało mi się przed tą realizacją namówić żadnego stolarza, również żaden z inwestorów nie był na tyle odważny, by zdecydować się na tak wymagające rozwiązanie. Tego wnętrza nie byłoby też bez mondrianowskiego regału – to taka wisienka na torcie.
Największe wyzwanie... Transport i wniesienie wyspy na pierwsze piętro było niemałym wyzwaniem. Udało się jednak wnieść mebel w idealnym stanie. Dużej sprawności wymagał też montaż regału w salonie – jest idealnie dopasowany we wnękę w ścianie.
Mieszkanie z kolorowym regałem
  CENA: 79,9 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Pokaz slajdów
20
Architekt Pomalama
Fotograf Hanna Długosz
GDZIE? Warszawa
KTO TU MIESZKA? rodzina z trójką dzieci
ILE METRÓW? 110 m2
W tym mieszkaniu sztuka gra pierwszoplanową rolę. Przestronne, jasne wnętrza zapełnione klasykami designu to tylko tło dla koloru na obrazach i charakterystycznego regału inspirowanego płótnem Mondriana.
Mieszkanie z kolorowym regałem
  CENA: 987 848 ZŁ/szt. Promocja od: 09.05 do: 28.05 ZOBACZ WIĘCEJ
Mieszkanie z kolorowym regałem
  CENA: 2 055 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 1 148 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Mieszkanie z kolorowym regałem
Mieszkanie z kolorowym regałem
  CENA: 89,9 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Mieszkanie z kolorowym regałem
  CENA: 349 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 89,9 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Mieszkanie z kolorowym regałem
  CENA: 34,9 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Wczytywanie rekomendacji...