Mieszkanie z niebieską kuchnią

 JT Grupa
MÓWI ARCHITEKT
JT Grupa
Wstępne założenia... Mieszkanie miało być jasne, słoneczne, urządzone w nowoczesnym w stylu. Zwiewne firany w salonie wpuszczają do pokoju dużo światła, jednocześnie zapewniając mieszkańcom dyskrecję. Z kolei pojemne szafy w zabudowie w przedpokoju są świetnymi schowkami na garderobę. Właścicielom zależało nie tylko na komforcie użytkowania, ale też na przytulności wnętrz, dlatego białe meble kuchenne ociepliliśmy drewnem na i nad blatem, wybraliśmy też drewniany stół jadalniany.
Pomysł na mieszkanie... Punktem wyjścia przy projektowaniu tego mieszkania było użycie naturalnych materiałów: dębowej bielonej deski podłogowej, naturalnego dębowego forniru oraz płytek gresowych w naturalnych barwach. Ta stonowana baza okraszona została odważnym kobaltowym kolorem w przedpokoju i stonowanym błękitem w strefie dziennej.
Najlepszy pomysł... Niebieska zabudowa meblowa, która rozpoczyna się w przedpokoju i przechodzi w zabudowę kuchenną. Licują z nią drzwi do toalety, dzięki czemu powstało wrażenie jednolitej powierzchni o ciekawej fakturze. Jest ona niezwykle dekoracyjna.
Największe wyzwanie... Konstrukcja niebieskiej zabudowy wymagała precyzji i dopasowania, aby nacięcia dokładnie się schodziły i tworzyły równomierny wzór.
8
Architekt JT Grupa
Fotograf Black Oak Studio
GDZIE? Warszawa
KTO TU MIESZKA? Para młodych ludzi
ILE METRÓW? 55 m2
Kobaltowe fronty szaf i ściana robią wrażenie już od progu. Ale to błękitna zabudowa kuchenna z geometryczną fakturą jest główną atrakcją tego warszawskiego mieszkania. Dzięki niej nowoczesny aneks otwarty na salon zyskał elegancki charakter.
Wczytywanie rekomendacji...