Modernizm na nowo

 Yesdesign
MÓWI ARCHITEKT
Yesdesign
Wstępne założenia... Miałam stworzyć przestronną część dzienną połączoną z dużą, funkcjonalną kuchnią. Sypialnia miała być jak najbardziej komfortowa. Gabinet zaś miał pomieścić miejsca pracy dla dwóch osób, a gdy przyjeżdżają goście, zamieniać się w pokój gościnny.
Pomysł na mieszkanie... Chciałam nawiązać do historii kamienicy. Budynek to modernistyczna konstrukcja z 1939 roku, która przeszła gruntowną modernizację. We wnętrzu chciałam połączyć to co nowe, ze starymi elementami. Drewniana podłoga pochodzi z rozbiórki chaty mazurskiej, dwuskrzydłowe drzwi wewnętrzne zostały zrobione na zamówienie przez zaprzyjaźnionego stolarza, tak by przypominały te z dawnych lat. Na aukcji internetowej znalazłam też stary, drewniany stół na giętych nogach. Do modernistycznej tradycji nawiązuje też przestrzenna zabudowa garderoby w sypialni, krzesła Vitry oraz lampa Foscarini. Cementowe kafle w łazience przypominają zaś wzorzysty dywan.
Najlepszy pomysł... Przesuwny blat biurka w gabinecie - prowadnica zamontowana w wyfrezowanym parapecie pozwala na zmianę położenia biurka.
Największe wyzwanie... Renowacja desek podłogowych. Drewno pochodzi z rozbiórki, deski miały nie tylko różną długość i szerokość, ale i grubość. Trzeba było przycinać je do podobnych rozmiarów, tak by do siebie pasowały. Sporym wyzwaniem było też zabezpieczenie świeżo ułożonej podłogi - łupała się, nie obeszło się więc bez utwardzania środkami chemicznymi i natłuszczania woskiem. Ale było warto - efekt jest wspaniały!
6
Architekt Yes Design
GDZIE? warszawa
KTO TU MIESZKA? reżyser ze swoją partnerką
ILE METRÓW? 70 m2
Tu miesza się kilka światów. Kiedyś był to jeden z najbardziej eleganckich adresów stolicy. Modernistyczna konstrukcja powstała w 1939 roku, po kilku dekadach doczekała się solidnej rewitalizacji. Elegancję przedwojennej Warszawy połączono z nowoczesnym designem, przykuwającymi oko lampami i... starymi deskami z mazurskiej chaty.
Wczytywanie rekomendacji...