Na bazie czerni i bieli

Patrycja Boniuk Bostudio
Wstępne założenia... Właściciele tego 140-metrowego domu bliźniaka w warszawskiej dzielnicy Wawer marzyli o wnętrzu przestronnym i urządzonym w skandynawskim stylu, czyli miały w nim dominować biel i elementy drewniane. Jeśli chodzi o układ funkcjonalny, chcieli mieć na parterze pralnię zamiast toalety. Udało nam się jednak połączyć pomieszczenie gospodarcze i w.c. w jednej przestrzeni.
Pomysł na mieszkanie... W trakcie prac projektowych pojawiały się kolejne pomysły, które właściciele chcieli zrealizować w mieszkaniu. Nawiązywały one do różnych stylów, począwszy od klasycznego (wanna na lwich łapach), po rustykalny (deski na ścianie za telewizorem) oraz industrialny (lampy-żarówki na kablach). Dzięki kompromisom wyszło ciekawe eklektyczne wnętrze. Choć jest przepełnione bielą i naturalnymi materiałami, udało mi się przekonać właścicieli do akcentów w czerni w postaci stojących szafek kuchennych, eleganckiej mozaiki w łazience czy aksamitnych poduszek na sofie. One dodają wystrojowi klasycznego szyku.
Najlepszy pomysł... Zdecydowanie najlepszym pomysłem było zorganizowanie w sypialni niezwykle funkcjonalnej garderoby, częściowo wydzielonej niepełną ścianką. Tę przegrodę pokryto taflą lustra, co optycznie powiększa przestrzeń i zaciera granice stref. Ciekawy rustykalny efekt dały też elementy imitujące belki pod sufitem.
Największe wyzwanie... Swego rodzaju wyzwaniem było wyjście naprzeciw oczekiwaniom właścicieli, którzy chcieli mieć w domu określoną stylistykę, i pogodzenie ich z moją koncepcją wprowadzenia koloru, czyli czerni. Cieszę się, że ta propozycja została przyjęta i że gospodarzom przyjemnie mieszka się w nietuzinkowym wnętrzu, jakie w efekcie powstało.
12
GDZIE? Warszawa, Wawer
KTO TU MIESZKA? Młode małżeństwo
ILE METRÓW? 140 m2
Klasyczny salon z kuchnią, skandynawska sypialnia z garderobą i nowoczesna toaleta z pralnią... Choć w każdym z tych pomieszczeń dominuje inny styl, stanowią ujmująco spójną całość. To zasługa konsekwentnej czarno-białej kolorystyki oraz podłóg i detali z drewna. Szczególnie urokliwie prezentują się przeszklone fronty szaf w garderobie i lustrzane drzwiczki szafek kuchennych. Polana składowane w niszy-schowku przy kominku to dekoracja i atrakcja pokoju dziennego.
Wczytywanie rekomendacji...