Nowoczesne mieszkanie w Gdańsku

 Raca Architekci
MÓWI ARCHITEKT
Raca Architekci
Wstępne założenia... Na życzenie właścicieli mieliśmy stworzyć nowoczesne, ale jednocześnie przytulne wnętrze, z podłogą i meblami z dębowego drewna. Zdecydowaliśmy się zachować stonowaną ponadczasową bazę, a kolor wprowadzić tylko jako akcent w dodatkach i drobnych elementach wystroju.
Pomysł na mieszkanie... Wyeksponowaliśmy ciepłe, dębowe drewno i połączyliśmy je z szarościami oraz bielą. Jako dominanta pojawia się kolor niebieski użyty w meblach i dodatkach, a skontrastowany z czernią, zastosowaną na przykład na ścianie w przedpokoju. Towarzyszą temu geometryczne wzory płytek i tapet. Całe wnętrze jest nowoczesne, jasne i przytulne.
Najlepszy pomysł... Jesteśmy zadowoleni z wykonania w korytarzu dużego przesuwanego lustra. Wykorzystaliśmy do tego w dość nietypowy sposób system Barn Door. Dzięki temu lustro można przemieszczać w dogodne miejsce - przesłonić nim wnękę z siedziskiem, by móc dostać się do szafy, lub zakryć szafę, by usiąść na ławce.
Największe wyzwanie... Największym wyzwaniem był sposób wykonania przesuwanego lustra w korytarzu. Musieliśmy ze stolarzem opracować system lekkiego przesuwania tak dużej tafli, a także odpowiednio rozplanować szafę.
8
GDZIE? Gdańsk
KTO TU MIESZKA? Małżeństwo z dzieckiem
ILE METRÓW? 110 m2
Jest przytulne, bo dużo w nim drewna. I ma klasę, ponieważ tu i ówdzie zastosowano modne cementowe kafle w elegancki wzór. Nie brakuje też ekstrawaganckich kolorów na ścianach. Najwiekszy atut? Że to wszystko ze sobą harmonijnie współgra.
Wczytywanie rekomendacji...