Pastelowe mieszkanie

 Atelier LPF
MÓWI ARCHITEKT
Atelier LPF
Wstępne założenia... Właściciele od samego początku chcieli, żeby ich wymarzone mieszkanie było jasne, z naturalną dębową podłogą. Miało być urządzone prosto, prawie minimalistycznie, a jednocześnie przytulnie. W mieszkaniu była dość ciemna kuchnia we wnęce, z którą sąsiadował nieustawny salon. Trzeba też było wygenerować miejsce na szafy. Sypialnia ze względu na dużą ilość okien praktycznie wykluczała możliwość wzniesienia garderoby. Ostatecznie szafy zaprojektowaliśmy w przedpokoju prowadzącym do sypialni i łazienki, a dzięki zmianie lokalizacji grzejnika – w salonie powstało miejsce na regał telewizyjny z licznymi schowkami na książki i płyty oraz półkami na dekoracyjne bibeloty.
Pomysł na mieszkanie... Jasno, jasno, jasno – to chyba podstawowe założenie w tym mieszkaniu. Biel mebli świetnie współgra z delikatną szarością ścian i dębową podłogą. Beżowe zasłony ocieplają wystrój, a kolor wnoszą miedziane dodatki i szyba w pastelowym odcieniu zieleni. Zdecydowanie króluje prostota rozwiązań. Ale nie brak też przekornych elementów, jak choćby stół jadalniany w klasycznym stylu, który równoważy minimalizm pozostałych form.
Najlepszy pomysł... Zabudowa w sypialni. Spełnia wiele funkcji – biurka do pracy, toaletki, regału na książki, bieliźniarki. Sporo rzeczy można też pomieścić w jej górnej części, czyli pawlaczu. Mebel został tak zaprojektowany, że pełni również rolę ozdobną, zwłaszcza w zestawieniu z błękitną ścianą. Dzięki elementom wykończonym fornirem dębowym ociepla wnętrze i tworzy w nim przytulny klimat.
Największe wyzwanie... Aranżacja salonu. Jego przestrzeń nie dawała wielu możliwości funkcjonalnego rozmieszczenia stref wypoczynkowej i jadalnianej. Udało się to tylko dzięki ustawieniu kanapy wzdłuż ściany zamiast naprzeciwko telewizora. Taki układ pozwala skupić się bardziej na widoku za dużym oknem. Widoczny od razu po wejściu do mieszkania stół jest jego dobrą wizytówką.
9
GDZIE? Warszawa
KTO TU MIESZKA? Młode małżeństwo
ILE METRÓW? 62 m2
Drewniana podłoga gwarantuje przytulność, pomysłowe zabudowy dostarczają miejsca do przechowywania, pastelowe kolory dodają skandynawskiego uroku. Funkcjonalność idzie ewidentnie w parze z estetyką. I to wszystko we wnętrzu, które na pierwszy rzut oka wydawało się trudne do przyjaznego zagospodarowania.
Wczytywanie rekomendacji...