Poddasze w Poznaniu

Poddasze w Poznaniu

MÓWI WŁAŚCICIEL
Kasia Orwat Home Design

Inspiracje... Japońskie podejście do funkcjonalności wnętrza - nieoczywisty podział na strefy, multifunkcjonalność.
Twoje potrzeby... To mieszkanie dla czteroosobowej rodziny, ale też miejsce do pracy. Musiałam więc stworzyć przestrzeń funkcjonalną, w której strefy przenikają się i dają się modyfikować, tak żeby każdy mógł robić to, co lubi.
Najlepszy pomysł... Powierzchnia antresoli została powiększona prawie o 4 m2, dzięki wprowadzeniu kratownicy - pojawia się ona dokładnie nad stołem w salonie, nie zabiera naturalnego światła, a siedząc na niej można godzinami podziwiać brzeg Warty. Łazienka otwarta na sypialnia okazała się by nad podziw praktyczna i w żaden sposób niekrępująca.
Ulubiony przedmiot... Maglownica odziedziczona po babci Ani - mebel jeszcze przedwojenny, który wędruje ze mną już od lat. Mam do niej wielki sentyment - w czasach dzieciństwa razem z babcią maglowałyśmy na niej pościel i inne trudne do prasowania materiały.
Pomysł na mieszkanie... Chciałam zaprojektować wnętrze, w którym będzie chciało się żyć i przebywać, wnętrze otwarte i lekkie, takie, które "żyje" i zmienia się wraz z jego mieszkańcami. Twoje potrzeby: To mieszkanie dla czteroosobowej rodziny, ale też miejsce do pracy. Musiałam więc stworzyć przestrzeń funkcjonalną, w której strefy przenikają się i dają się modyfikować, tak żeby każdy mógł robić to, co lubi.
Największe wyzwanie... Zaprojektowanie atrakcyjnego, funkcjonalnego wnętrza, którego realizacja zmieści się nierozpasanym budżecie - udało się!
4
GDZIE? Poznań
KTO TU MIESZKA? rodzina 2 + 2
ILE METRÓW? 100 m2
Architektka Kasia Orwat zamieszkała wraz z rodziną w historycznej dzielnicy Poznania – Chwaliszewie. Mieszkanie to dwupoziomowa przestrzeń z widokiem na Wartę i Katedrę na Ostrowie Tumskim. Atmosfera wnętrza zbudowana jest na kontraście trzech kolorów – bieli, czerni i czerwieni. Na tym tle dobrze wyglądają klasyki współczesnego designu.
Wczytywanie rekomendacji...