Skandynawia na Grochowie

 Pracownia Pięknych Wnętrz
Wstępne założenia... To mieszkanie dla czteroosobowej rodziny miało być przede wszystkim funkcjonalne, z dużą ilością miejsca do przechowywania i wygodną przestrzenią do gotowania. Właścicielom zależało na nowoczesnym, a jednocześnie ciepłym, domowym, przytulnym wystroju jak w skandynawskich domach.
Pomysł na mieszkanie... Zależało nam, by dzienna część mieszkania była jasna i przestronna. Kuchnia, jadalnia i salon tworzą jedną całość, ale z wyraźnym podziałem na funkcjonalne strefy. Dodanie ścianki barowej pomiędzy kuchnią a salonem pozwoliło wygospodarować dodatkowy ciąg blatów i szafek kuchennych. Jasne, stonowane kolory w połączeniu z naturalnym drewnem w stylu skandynawskim wprowadziły do wnętrza harmonię i optycznie je powiększyły. Szafom wnękowym w poszczególnych pomieszczeniach nadaliśmy indywidualny charakter.
Najlepszy pomysł... Najlepszym pomysłem był wybór sześciokątnych płytek do kuchni. Dzięki swojej subtelnej kolorystyce oraz zróżnicowanym deseniom tworzą na ścianie efektowny patchwork, który urozmaicił laboratoryjny wystrój kuchni z białymi błyszczącymi meblami. Wraz z drewnianymi blatami tworzą miły ciepły klimat we wnętrzu. Dla spójności aranżacji do ich heksagonalnego kształtu nawiązują półki zawieszone nad kanapą w salonie.
Największe wyzwanie... Największym wyzwaniem okazała się niewielka łazienka o powierzchni 3,93 m2. By spełnić potrzeby mieszkańców, musiały się w niej znaleźć: duża wanna z funkcją prysznica, podwójna umywalka, toaleta, miejsce do przechowywania w postaci szuflad i wysokiej zabudowy oraz kosz na bieliznę. Dobór odpowiedniego wyposażenia, użycie bieli, jasnej szarości i drewna oraz odpowiednia kompozycja wszystkich tych elementów pozwoliły stworzyć estetyczną, wygodną w użytkowaniu przestrzeń.
13
GDZIE? Warszawa
KTO TU MIESZKA? Czteroosobowa rodzina
ILE METRÓW? 79 m2
Czysta biel, pastelowy róż i jasne szarości rozświetlają wnętrze tego mieszkania. A drewno na podłodze i w różnych elementach wyposażenia zapewnia mu przytulność rodem z Północy. Poza estetyką zadbano tu też o praktyczne schowki na wszystko. Pomysłowe zabudowy w pokojach, łazience i kuchni pomagają uniknąć najmniejszego rozgardiaszu.
Wczytywanie rekomendacji...