Skandynawskie mieszkanie w Poznaniu

 halo.architekci
MÓWI ARCHITEKT
halo.architekci
Wstępne założenia... Mieszkanie znajduje się w starej poznańskiej kamienicy. Inwestor chciał przede wszystkim zachować i wyeksponować historyczne detale we wnętrzu. Na miejscu pozostały sztukaterie, oryginalne okna skrzynkowe, drzwi oraz sosnowa podłoga, którą wycyklinowano. Udało się również zachować charakterystyczne łuki na oknami. Oprócz tego miało być jasno i przestronnie.
Pomysł na mieszkanie... Duży efekt małym kosztem.
Najlepszy pomysł... By stworzyć otwartą przestrzeń, wyrzuciliśmy zastane ściany działowe. Łazienkę zaaranżowaliśmy w długim i ciemnym korytarzu, dzięki czemu zyskaliśmy miejsce na przestronną kuchnię oraz przestrzeń otwartą na przestrzał.
Największe wyzwanie... Niektóre z pomieszczeń znalazły się w nowych miejscach. Lokalizację zmieniła łazienka i kuchnia, co wymagało dodatkowych rozwiązań budowlano – technicznych.
15
GDZIE? Poznań
KTO TU MIESZKA? singiel
ILE METRÓW? 62 m2
Przestronne, utrzymane w prostej, skandynawskiej stylistyce mieszkanie, nie przytłacza nadmiarem niepotrzebnych sprzętów i rozwiązań. Oryginalne detale – stolarka okienna i drzwiowa oraz ozdobne sztukaterie, przypominają o przeszłości miejsca.
Wczytywanie rekomendacji...