Słoneczny strych w górach

Słoneczny strych w górach

MÓWI WŁAŚCICIEL
Ania Biernat

Inspiracje... Nasze mieszkanie jest eklektyczne. Punktem wyjścia w jego komponowaniu były meble, które już posiadaliśmy, czyli wszystkie oprócz zabudowy kuchennej i zabudowy ze sklejki. Część z nich to meble stare, odziedziczone po babci. Niektóre przeleżały na strychu ponad 10 lat, podarte i zakurzone. Kilka dostaliśmy też od poprzednich właścicieli, bo u nich już się nie mieściły. Schody też miały poprzednie życie. Tym wszystkim przedmiotom trzeba było zapewnić jak najbardziej neutralne tło i odświeżyć je, żeby mogły tworzyć spójną całość. Ponieważ zależało nam na wnętrzach jasnych i w miarę możliwości przestronnych, inspiracje wnętrzami skandynawskimi nasunęły się same.
Twoje potrzeby... Podstawową potrzebą, która skłoniła nas do adaptacji strychu, była chęć wygenerowania miejsca na samodzielne mieszkanie dla 4 osób i kota w domu rodzinnym, w którym mieszkają obecnie trzy pokolenia.
Najlepszy pomysł... Rezygnacja z pierwotnego pomysłu wydzielenia garderoby. W miejscu, gdzie była planowana, mieści się kącik wypoczynkowy z fotelem i półkami na książki. Dzięki temu przedpokój zyskał masę światła i jest znacznie bardziej przestronny, niż zakładaliśmy.
Ulubiony przedmiot... Żółte schody. Dodają mieszkaniu radosnej energii, są widoczne ze wszystkich poziomów mieszkania – stanowią jego "słoneczną oś".
Najgorszy pomysł... Największą trudnością było zrobienie niezależnego wejścia do mieszkania w istniejącym już domu. Najprostszym i najmniej kosztownym rozwiązaniem było poprowadzenie schodów na taras i zrobienie drzwi w miejscu istniejącego okna. Pomysł jest dobry, ale wymaga jeszcze dopracowania – czeka nas wykonanie zadaszenia tarasu. Będzie ono nieocenione zwłaszcza zimą, bo pomoże uniknąć tworzenia się zasp przy wejściu.
4
Architekt Proste Kąty
Fotograf Anna Biernat
GDZIE? Krynica-Zdrój
KTO TU MIESZKA? rodzice z dwoma synami i kot
ILE METRÓW? 60 m2
Białe ściany, jasne podłogi i sklejka nadają temu mieszkaniu na poddaszu iście skandynawski styl. A żółte schody przyciągają wzrok jak magnes. Są sercem domu, który dzięki nim tętni pozytywną energią.
Wczytywanie rekomendacji...