Stylowe kontrasty

 APA Katarzyna Starzyk
MÓWI ARCHITEKT
APA Katarzyna Starzyk
Wstępne założenia... Naszym celem było stworzenie komfortowej przestrzeni do życia dla młodej osoby. Wnętrze miało być kobiece, odzwierciedlające artystyczną duszę właścicielki.
Pomysł na mieszkanie... Klasyczne wnętrze z nutą nonszalancji. Biało-czarna kolorystyka ocieplona naturalnym drewnem i duża ilość naturalnego światła sprawiają, że mieszkanie jest przytulne, ale zarazem eleganckie, bardzo kobiece. Nieoczywiste rozwiązania, takie jak rozeta nad zagłówkiem łóżka zamiast na suficie czy ułożone w jodełkę płytki na ścianach w łazience wprowadzają w tę stylową przestrzeń trochę luzu i pozytywnie zaskakują.
Najlepszy pomysł... Wyburzenie części ściany oddzielającej kuchnię od salonu, dzięki czemu udało się wizualnie połączyć obie te przestrzenie i wygospodarować miejsce na stół.
Największe wyzwanie... Zaaranżowanie ukośnej ściany oddzielającej kuchnię od salonu, która jest mocno widoczna już z korytarza. Po jednej stronie znalazła się strefa TV, po drugiej - bufet, nad którym wisi wizualnie lekka witrynka na szkło stołowe i porcelanę.
15
GDZIE? Warszawa
KTO TU MIESZKA? Młoda artystka
ILE METRÓW? 67 m2
Trochę klasyki, trochę nowoczesności. Ale wszystko zgrane w jedną harmonijną całość dzięki stylistycznemu kluczowi. Czerń i biel to motyw przewodni, ale jest też trzeci element - ciepłe drewno. Sztukaterie dodają wnętrzu szyku, a ściana pomalowana farbą tablicową pozwala na odrobinę nonszalancji. Za to w sypialni jest lekko i romantycznie. To prawdziwy azyl kobiecości.
Wczytywanie rekomendacji...