Szarość na kilka sposobów

 OIKOI
MÓWI ARCHITEKT
OIKOI
Wstępne założenia... Naszym podstawowym zadaniem było oddzielenie części prywatnej od części dziennej mieszkania. Ta ostatnia część miała łączyć kuchnię, jadalnię i salon w jednym, otwartym i przestronnym pomieszczeniu. Dla inwestorów bardzo ważna była też wygoda i funkcjonalność wnętrza, dlatego większość sprzętów ukryłyśmy w szafach i zabudowach. Pralnię z szafą gospodarczą umieściłyśmy w holu za ścianą z forniru, a telewizor schowałyśmy we wnęce w wyspie kuchennej. Do kociej kuwety w łazience doprowadziłyśmy wentylację. Dzięki tym rozwiązaniom mieszkanie jest bardzo wygodne.
Pomysł na mieszkanie... Prostota w połączeniu ze szlachetnymi materiałami. Dzięki zestawieniu ciepłego drewna z kontrastującym surowym betonem wnętrze nabrało wyjątkowego charakteru. Zestawienie dużych płyt betonowych z okładzinami z forniru sprawiło, że mieszkanie jest nowoczesne i jednocześnie eleganckie.
Najlepszy pomysł... Wyburzenie ściany pomiędzy holem a salonem. Dzięki temu zabiegowi udało się stworzyć otwartą przestrzeń i optycznie powiększyć wnętrze. W miejscu wyburzonej ściany pojawiło się przeszklenie ze stalowymi elementami, które subtelnie oddziela cześć dzienną od holu.
Największe wyzwanie... Dobór materiałów, tak aby pasowały do siebie kolorystycznie i jednocześnie były kontrastowe. Dużym wyzwaniem było również znalezienie odpowiednio długich formatów fornirów - mieszkanie ma trzy metry wysokości i zależało nam, aby wszystkie okładziny ścian i mebli były takiej samej wysokości co pomieszczenia.
15
Architekt OIKOI
Fotograf Black Oak Studio
GDZIE? Warszawa
KTO TU MIESZKA? Młoda para z kotem
ILE METRÓW? 88 m2
Beton, szare tkaniny i płytki. Sposobów na szarość w tym mieszkaniu jest kilka. Ale nie jest nudno. Kolor doskonale ociepla drewno, którego we wnętrzu nie brakuje. Połączenie betonowych płyt i okładzin z forniru to zestawienie nowoczesne i jednocześnie eleganckie.
Wczytywanie rekomendacji...