Urban Forester – miejska leśniczówka

 mode:lina
MÓWI ARCHITEKT
mode:lina
Wstępne założenia... Przestrzeń miała być maksymalnie otwarta i podzielona na wyraźne, przytulne strefy. Kiedy spotkaliśmy się z klientami dom był jeszcze w surowym stanie, co stało się dodatkowym atutem. Inwestorzy nie kryli bowiem zauroczenia odsłoniętymi elementami konstrukcyjnymi. Byli też zgodni co do surowych materiałów wykończeniowych, które ze względu na małe dziecko miały zostać ocieplone naturalnymi elementami. Oprócz tego w mieszkaniu miało się znaleźć miejsce na odziedziczone po rodzicach meble oraz stale powiększającą się kolekcję książek i ubrań.
Pomysł na mieszkanie... Chcieliśmy, by mimo zachowanej otwartej przestrzeni, widoczny był podział na poszczególne strefy we wnętrzu. Receptą okazał się prosty zabieg: zmieniając materiały wykończeniowe na podłodze i suficie udało nam się wydzielić strefy funkcjonalne na parterze domu.
Najlepszy pomysł... Trafiliśmy w bardzo dobry moment. Surowy, niewykończony dom podpowiedział wiele rozwiązań. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wykorzystania betonowych elementów konstrukcyjnych, które same w sobie stały się dekoracją i nakreśliły charakter wnętrz. Pozostawiliśmy odkryte betonowe sufity i podłogi oraz konstrukcję schodów.
Największe wyzwanie... W jednym wnętrzu mieliśmy połączyć na pierwszy rzut oka skrajne elementy: surowe materiały, meble z IKEA oraz odziedziczone po rodzicach antyki. Udało się! Całość jest nieco eklektyczna, ale mimo wszystko bardzo spójna.
4
Architekt mode:lina
Fotograf Marcin Ratajczak
GDZIE? Poznań
KTO TU MIESZKA? rodzice z dzieckiem
ILE METRÓW? 120 m2
Być blisko natury w mieście wcale nie jest tak trudno. Architekci z pracowni mode:lina pokazują, że nawet we wnętrzu w loftowym klimacie może znaleźć się miejsce na kawałek lasu. Ściana imitująca drzewa, żyrandol z gałęzi albo drzwi z nadrukiem starych desek pozwalają poczuć się, jak w leśniczówce za miastem.
Wczytywanie rekomendacji...