Wnętrze dla trojga

 Przemysław Lisiecki
MÓWI ARCHITEKT
Przemysław Lisiecki
Wstępne założenia... Niewielkie mieszkanie wymagało przystosowania do potrzeb rosnących dzieci. Bardzo ważny był dla nich osobny pokój, ale należało zaprojektować również komfortową przestrzeń wspólną. Postanowiliśmy z panią Magdą zrezygnować z ciasnych pomieszczeń na korzyść dużej otwartej strefy dziennej. Ograniczyliśmy też liczbę mebli do najpotrzebniejszych, by wnętrza wydały się większe.
Pomysł na mieszkanie... Fascynuje mnie prosty, klarowny i minimalistyczny styl skandynawski, zarówno w kolorystyce, jak i komponowaniu elementów wyposażenia mieszkań.
Najlepszy pomysł... Aby kuchnia otwarta na salon stała się spójna z resztą wnętrza, wybrałem zabudowę z białymi frontami i bez uchwytów. Zrezygnowałem też z typowych górnych szafek. Zamiast nich nad blatem zaprojektowałem wysoki, ale za to płytki na 20 cm, regał. Zasłaniają go przesuwane na prowadnicach tafle mlecznego szkła. Szkło odbija promienie światła padające z okien, optycznie powiększając przestrzeń. Drugi dobry pomysł to wybudowanie w centrum mieszkania dwustronnej szafy, która spełnia też funkcję przegrody wydzielającej kuchnię. Od strony kuchni ukryte są w niej półki na AGD i kuchenne akcesoria, od strony przedpokoju przechowuje się w niej ubrania. Krótszy bok od strony salonu, na wprost kanapy, zamyka ścianka z płyt gipsowo-kartonowych. Zmieścił się na niej duży telewizor i prosta półka - rama na wieżę i głośniki.
Największe wyzwanie... Największym wyzwaniem wydawał się mały metraż i wszystkie okna wychodzące na jedną stronę. Ostatecznie okazał się nim być szybki termin realizacji.
2
GDZIE? Warszawa
KTO TU MIESZKA? Mama z bliźniakami
ILE METRÓW? 50 m2
Ciasne i ciemne mieszkanie z typowym dla bloków lat 80. układem wnętrz: 2 pokoje i wąska kuchnia, zostało zmienione w funkcjonalną przestrzeń przystosowaną do potrzeb mamy i dwójki energicznych dzieci.
Wczytywanie rekomendacji...