Wzorowy misz-masz

Karol Smagacz
MÓWI ARCHITEKT
Karol Smagacz
Wstępne założenia... Przez wzgląd na swój układ funkcjonalny, mieszkanie było po prostu za ciasne, żeby sprostać potrzebom właścicieli. Dlatego od samego początku najważniejszym naszym celem było uzyskanie większej przestrzeni i swobody ruchu. Projekt powstał we współpracy Martą Czerkies z Home Designer.
Pomysł na mieszkanie... Postawiliśmy na różnorodność materiałów i deseni. Łącznie w mieszkaniu pojawiają się 24 różne desenie. Wzorzysta glazura z Hiszpanii na ścianie przedpokoju, płytki a'la OSB w toalecie, beton w sypialni, klasyczna cegiełka w łazience i szalone wybarwienie laminatów w kuchni. To wszystko na zaledwie 44 metrach kwadratowych! Lokalizacja budynku zobowiązała nas, by odnieść się do przemysłowego klimatu okolicznych fabryk (przez okno widoczne są dachy Zakładów Optycznych). Dlatego w mieszkaniu pojawiły się elementy, które przywodzą na myśl industrialną atmosferę.
Najlepszy pomysł... Podział przestrzeni na osobne pomieszczenia kosztuje bardzo wiele miejsca. Dlatego zrezygnowaliśmy ze ścian, gdzie się tylko dało. W wyniku tego sypialnia i łazienka są ze sobą połączone - właściwie stanowią jedną całość. Z jadalni zintegrowanej z salonem płynnie przechodzi się do otwartego przedpokoju, a dalej do otwartej kuchni i wydzielonej części sypialnej. Takie rozwiązanie zapewniło poczucie przestronności.
Największe wyzwanie... Największym wyzwaniem było, żeby każda ściana i każdy zakątek stanowił samodzielną i ciekawą kompozycję, ale jednocześnie składał się na spójną całość nadającą mieszkaniu niepowtarzalny charakter. Przy takim założeniu łatwo przesadzić, ale udało nam się nie przekroczyć cienkiej granicy z kiczem.
10
GDZIE? Warszawa, Kamionek
KTO TU MIESZKA? Młode małżeństwo
ILE METRÓW? 44 m2
Małe mieszkanko w okolicy Soho Factory. Wzory, kolory i faktury na jego ścianach, podłogach czy meblach zmieniają się jak w kalejdoskopie. Ale w tym szaleństwie jest metoda - nie znajdziecie drugiego takiego mieszkania w całej Warszawie!
Wzorowy misz-masz
Wzorowy misz-masz
Wzorowy misz-masz
Wzorowy misz-masz
Wzorowy misz-masz
Wzorowy misz-masz
Wzorowy misz-masz
Wzorowy misz-masz
Wzorowy misz-masz
Wzorowy misz-masz
Wczytywanie rekomendacji...